Symbol PF DVPP - Učitelství výchovy k finanční gramotnosti pro SŠ

DVPP - Studium ke splnění kvalifikačních předpokladů

Učitelství výchovy k finanční gramotnosti pro SŠ

Typ programu:

Studium ke splnění kvalifikačních předpokladů v souladu s § 6 vyhlášky č. 317/2005 Sb., o dalším vzdělávání pedagogických pracovníků, akreditační komisi a kariérním systému pedagogických pracovníků, ve znění pozdějších předpisů, které vede k rozšíření odborné kvalifikace, které vede k rozšíření odborné kvalifikace, způsobilost vykonávat přímou pedagogickou činnost na jiném stupni školy. Jedná se o studium k získání kvalifikace učitele finanční gramotnosti pro střední školy v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.

Cílová skupina:

Cílová skupina jsou absolventi studia Učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů pro 2. stupeň ZŠ a SŠ, kteří chtějí získat kvalifikaci pro výuku výchovy k finanční gramotnosti na střední škole.

Profil programu:

Program je akreditován MŠMT v systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, číslo akreditace Č.j.: MSMT- 37146/2014-1-953.

Účel vzdělávání:

Studium programu CŽV vede k rozšíření odborné kvalifikace pedagogických pracovníků v souladu s § 6 vyhlášky č. 317/2005 Sb.

Osvědčení:

Po úspěšném absolvování studia CŽV je účastníkům předáno osvědčení.

Forma studia:

Kombinovaná - cyklus přednášek a seminářů.

Cíle studia:

Absolvent získá znalosti a dovednosti v oblasti výchovy k finanční gramotnosti pro střední školy, které jsou nezbytnou součástí odborné kvalifikace pedagogického pracovníka v této oblasti. Vzdělávacím cílem je poskytnout účastníkovi základní dovednosti a znalosti z oblasti financí, a to v rozsahu standardů finanční gramotnosti, které byly vymezeny v dokumentu Systém budování finanční gramotnosti na základních a středních školách. Znalosti a dovednosti získané studiem výchovy k finanční gramotnosti umožní absolventům kvalifikovaný výkon pedagogické praxe na střední škole.

Rozsah studia:

Program bude realizován v průběhu tří semestrů s časovou dotací 250 hodin.

Studijní plán:

Závěrečná práce 10     10
Celkem 250 74 61 115

Studijní opory:

Přijatí zájemci obdrží přístupová hesla do elektronického prostředí, kde jsou studijní opory zveřejněny.

Požadavky pro absolvování programu:

Podmínkou pro úspěšné absolvování programu je 80% účast na přednáškách a seminářích, získání dílčích zápočtů a zkoušek v jednotlivých semestrech podle podmínek konkrétních lektorů. Získání zápočtů a zkoušek je podmínkou pro účast na závěrečné zkoušce. Studium se ukončuje obhajobou závěrečné písemné práce a závěrečnou zkouškou před komisí. Po jejím úspěšném složení získává absolvent osvědčení.

Úplata za studium CŽV:

Úplata za každý semestr činí 9 500,- Kč.

Minimální kapacita programu: 10 účastníků

Maximální kapacita programu: 30 účastníků

Podmínky pro přijetí do programu:

Ke studiu v programu CŽV může být přijat jen zájemce, který splňuje podmínky předchozího ukončeného vzdělání stanovené zákonem o pedagogických pracovnících a platnou akreditací a který uhradil stanovený poplatek za přihlášku. Zápis k CŽV je podmíněn uhrazením úplaty za 1. semestr studia (dále jen „zápisné“) v termínu stanoveném ve Sdělení děkana o přijetí do programu CŽV.

Přihláška:

Přihláška je dostupná na https://wstag.jcu.cz/portal/studium/uchazec/eprihlaska.html. Přihláška je v systému automaticky po vyplnění a potvrzení odeslána v elektronické podobě, poté zájemce přihlášku vytiskne, podepíše a odešle na níže uvedenou adresu společně s ověřeným diplomem.

Poplatek za přihlášku: Činí 500,- Kč, pokyny k platbě viz elektronická přihláška.

Přílohy k přihlášce: Úředně ověřená kopie vysokoškolského diplomu.

Přijímací zkouška:

Nekoná se, bude přijato prvních 30 zájemců v pořadí, v jakém budou vytištěné přihlášky s přílohou doručeny na fakultu, Sdělení o přijetí bude zasláno přijatým zájemcům společně s pozvánkou k zápisu a pokyny k úhradě poplatků po ukončení přijímacího řízení.

Příjem přihlášek: od 1. 12. 2017 do 31. 5. 2018 na níže uvedenou adresu.

Jihočeská univerzita
Pedagogická fakulta - Centrum DVPP
Studijní referentka CŽV
Jeronýmova 10
371 15 České Budějovice
nebo přímo v podatelně fakulty, Jeronýmova 10, přízemí č. 109

Zahájení studia: ZS AR 2018/2019

Odborný garant: doc. RNDr. Vladimíra Petrášková, Ph.D.

Organizační garant: doc. RNDr. Vladimíra Petrášková, Ph.D., petrasek@pf.jcu.cz telefon 387 773 093

Další organizační informace:

Výuka probíhá v prostorách PF JU České Budějovice.