PF JU - home

ZF  ZSF  FROV

mapa stránek

česky     english

Informace o zkoušce z češtiny pro cizince jako podmínky trvalého pobytu

Jitka Pečlová - administrátor, sekretářka kateder anglistiky, germanistiky a odd. ruského jazyka a literatury

e-mail: peclova@pf.jcu.cz
místnost: Dukelská 9, č. dveří 316

Při této zkoušce musí cizinec prokázat znalost češtiny, která je podmínkou jeho žádosti o vydání povolení k trvalému pobytu na území České republiky. Tato povinnost začne platit od 1. ledna 2009 v souvislosti s novelou zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky.

Na zmíněných webových stránkách se zájemci dozvědí, jak se mohou na zkoušku připravit, jaká jsou její pravidla, kde je možné zkoušku složit. Najdou tu i užitečné odkazy, které se týkají češtiny pro cizince a povolení k trvalému pobytu. Své znalosti si mohou zájemci ověřit v tzv. Zkoušce nanečisto.

Termín zkoušky k získání trvalého pobytu:

30. 4. 2014 od 14,00 hod. (středa)

Zkouška se koná při minimálním počtu 5 uchazečů.

Zkouška se koná v budově PF JU České Budějovice, Dukelská ul. č. 9, 2. patro, místnost č. 316.

ECTS Label
Průvodce studenta PF JU