Toto je záložní verze starého webu Pedagogické fakulty JU (https://old.pf.jcu.cz), která již nebude dále aktualizována.

Od září 2022 funguje nový web fakulty na standardní adrese https://www.pf.jcu.cz.

Symbol PF Projev nové děkanky PF JU na slavnostní inauguraci

Vaše Magnificence, vážený pane rektore,
cives academici, vážené kolegyně, vážení kolegové, dámy a pánové!

Byla jsem zvolena děkankou Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity a tento fakt je pro mne velkou ctí a současně obrovským závazkem.

Vaše Magnificence, vážím si toho, že do mých rukou vkládáte insignie Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity.

Vážené akademické shromáždění, prohlašuji, že přijímám odpovědnost za jejich ochranu, a to ve smyslu nejen udržení jejich lesku, který do této doby přinesl odkaz mých předchůdců pánů děkanů a paní děkanky, ale také s vědomím toho, že se s vaší pomocí pokusíme doplnit další drahokamy do sbírky drahých kamenů, které naše fakultní symboly zdobí.

Významná americká spisovatelka Helen Kellerová s oblibou používala motto, které si dovoluji ocitovat: Sami toho zvládneme tak málo, ale když se spojíme, zvládneme cokoli.

To je i pohled můj, který jsem prezentovala ve své řeči kandidátky na děkanku fakulty.

Slíbit mohu všechno, dokázat to mohu však jen s vaší pomocí. Zavazuji se zde, že budu reprezentovat pedagogickou fakultu s vědomím tohoto velkého závazku. Fakulta není majetkem děkana, děkan reprezentuje její cíle, úsilí a výsledky všech zaměstnanců, vedení fakulty, ale také vedení univerzity, jíž je nedílnou, avšak svébytnou součástí.

Chci vám aktivně naslouchat, věnovat veškeré pracovní nasazení pozici manažera fakulty, děkanky, nabízím jakékoli partnerství, diskuzi a pomoc, pokud to bude v mých silách. K plnění těchto úkolů – protože vím, že bych je sama nedokázala plnit (uvažte velikost a význam Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity) – jsem si vybrala kolegium odborníků, se kterými se určitě naše společná práce, která nás čeká, podaří. Čekají nás nové akreditace – s významem, který v kontextu současné společnosti mají, čeká nás dotvoření legislativních i organizačních dokumentů, jsou před námi úkoly vědecké, profesní (z pohledu učitelské profese a edukační praxe), úkoly rozvojového charakteru a jiné.

Slibovala jsem a slibuji podporu společných projektů, velkých vědeckých týmů napříč katedrami, prohlubování spolupráce s jednotlivými součástmi univerzity i pedagogickými fakultami v Čechách i v mezinárodním měřítku.

Na závěr ještě dovolte, abych Vám, pane rektore, vážené kolegyně a kolegové, představila své kolegium:

Mgr. Michal Vančura, Ph.D., proděkan pro vnitřní organizaci a rozvoj, statutární zástupce děkanky,

prof. PaedDr. Iva Stuchlíková, CSc., proděkanka pro vědu, tvůrčí činnost a koncepci doktorských studií,

PhDr. Miroslav Procházka, Ph.D., proděkan pro akreditace a spolupráci s praxí,

doc. PhDr. Lucie Betáková, M.A., Ph.D., proděkanka pro zahraniční vztahy,

PhDr. Renata Malátová, Ph.D., proděkanka pro studium a studentské praxe,

Ing. Jana Lopourová, Ph.D., tajemnice fakulty.