Toto je záložní verze starého webu Pedagogické fakulty JU (https://old.pf.jcu.cz), která již nebude dále aktualizována.

Od září 2022 funguje nový web fakulty na standardní adrese https://www.pf.jcu.cz.

Symbol PF Vítejte v akademickém roce 2018/2019!

Do akademického roku 2018/2019 vstupuje Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity s novým vedením, v jehož čele stojí paní děkanka doc. RNDr. Helena Koldová, Ph.D. K dalším důležitým novinkám patří nové akademické taláry, které poprvé oficiálně obléknou členové promočního kolegia na slavnostních promocích absolventů fakulty v pondělí 24. září 2018.

Autorkou prvního grafického řešení designu talárů byla v rámci zpracování diplomové práce Mgr. Lucie Jílková, DiS. Následnou technologickou realizaci a finální dokončování podoby talárů provedl ak. mal. Česlav Jaroš. Spoluautory akademických talárů promočního kolegia Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích tedy jsou: Mgr. Lucie Jílková, DiS. a ak. mal. Česlav Jaroš.

Mgr. Lucie Jílková, DiS. vystudovala obor oděvnictví na OA, SOŠ a SOU v Třeboni a módní návrhářství na Vyšší odborné škole oděvního návrhářství v Praze-Holešovicích. Vzdělání doplnila studiem na katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Studium úspěšně zakončila diplomovou prací zabývající se designem a obecnou historií akademických talárů v ČR. Za své studijní výsledky byla oceněna cenou rektora. Výtvarné zkušenosti předává dále svým studentům.

Lucie vytváří autorské modely a malé limitované kolekce s velkým podílem ruční práce. Originální oděv chápe jako samostatné dílo, do kterého tvůrce vkládá něco ze sebe. Důležitým mezníkem její současné tvorby byla pozvání na velké módní show Terezy Sabáčkové nebo na přehlídky Top Styl Luďka Hanáka za účasti vítězek soutěží krásy, kde již mohla prezentovat své samostatné kolekce. Během studia vytvořila několik modelů pro jednu z finálových disciplín Miss Jihočeské univerzity 2014 a 2015. Na VOŠON prezentovala své kreace na studentských módních přehlídkách a výstavách a podle jejích návrhů byly, v rámci mezinárodních středoškolských projektů, realizovány dvě kolekce pro módní přehlídky v Norsku a na Islandu.

Ak. mal. Česlav Jaroš studoval v letech 1977–1983 na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze speciální ateliér oděvního výtvarnictví u prof. Z. Bauerové. Studium zakončil státní závěrečnou zkouškou a obdržel cenu za nejlepší diplomovou práci na téma Průmyslově zpracovaná pánská konfekce.

V Ústavu bytové a oděvní kultury v Praze působil jako oděvní a vývojový pracovník v letech 1984–1988. Od roku 1986 se zabývá oděvním designem jako součástí image firem a společností, zahrnující celkovou ideovou a barevnou koncepci, včetně výběru materiálů a komplexních dodávek zákazníkovi. Od roku 1991 je majitelem a pedagogem soukromého studia figurální kresby Domino, kde se připravují uchazeči o středoškolské a vysokoškolské studium výtvarného charakteru. Od roku 1987 se zabývá návrhy individuálních pánských oděvů, zpracovaných tradiční formou zakázkové ruční práce pro stálou klientelu, ve spolupráci se SALÓNEM LETNÁ. Od roku 2001 přednáší a je vedoucím výtvarníkem na Vyšší odborné škole oděvního návrhářství v Praze 7, kde je autorem mnoha projektů, např. Fashion Label, Traffic de mode, Hello Tomorow, Students for KENVELO, HRAVOST – styling pro basketbalistky ČR na MS v basketbalu žen 2010, Příběhy aviatiky, AICHI SHOW – Bomton studio a.s., NARUBY a řady dalších. K jeho zákaznickému portfoliu patří např.: ČSA, MŽP ČR, Český olympijský výbor, ČSL, MV Policie ČR, HZS ČR, MZV ČR, Česká pojišťovna a.s., BIS, Sodexho ČR, Škoda Auto a mnoho dalších.