Pedagogická fakulta - homepage

Katedra anglistiky

Katedra anglistiky

Aktuality
 

Přijímací řízení

O katedře

Členové

Směrnice vedoucí katedry

Informace pro studenty

Akce katedry

Nabídky pracovních míst

Dobrovolnictví - charita

Stipendia, stáže, workshopy

Erasmus

 

Další katedry PF JU

 

English

 

Léto v Americe? Proč ne?!

Nechci zde psát nějakou levnou propagaci studentských agentur či se sám zviditelnit. To vůbec ne. Jde mi o to informovat a ukázat možnosti, které zde jsou a myslím, že mnohými nevyužívány.

Jsem studentem oboru ANHS, rezidenti ví, že to je angličtina a němčina pro hospodářskou sféru. S výukou jsem vcelku spokojen, ale škola, to je pouze základ. Naučí Vás gramatiku, slovotvorbu ... ale co se samotné mluvy týče, schopnosti rozumět a být schopen se vyjádřit ... to už záleží jen a jen na Vás. Člověk se musí snažit sám a jako jedinečnou možnost vidím vycestovat kupříkladu do Ameriky.

Vím, že spousta lidí jezdí i do Anglie, Skotska či Irska, ale povětšinou se jedná o práci na farmách ... a vidina sbírání jahod celé léto a být ohnut v pase se mi opravdu nelíbí. Pokud člověk hodně chce, najde i lepší práci, a právě v USA se mi to zdá snadnější.

Anglický jazyk jsem měl vždycky trošku horší než němčinu, hlavně co se mluvy týkalo a tak jsem hledal nějakou efektivní možnost jak se naučit jazyk, rozmluvit se a třeba si ještě slušně přivydělat. Toto všechno se mi podařilo spojit v programu Work and Travel, který nabízí studentům obrovskou možnost strávit až 5 měsíců v USA, z toho 4 pracovní.

Já osobně jsem už ve Státech strávil více než rok a opravdu jsem se v jazyce nejen zlepšil, ale také získal spoustu zkušeností, které člověk jen tak nesežene. Spolehnout se na sebe a vědět, že když chci, tak něco dokážu, umět pracovat v týmu a být flexibilní... A navíc práce v Americe se bude ve Vašem životopise skvěle vyjímat. :-)

Pokud Vás tento článek alespoň malinko oslovil a našli jste v něm něco, co Vás láká, určitě neváhejte a poptejte se o tomto programu odborníků na slovo vzatých a navštivte agentury, které se tímto zabývají. Tento program mohu jen doporučit a věřím, že až se vrátíte zpět do Čech, tak si za pár týdnů řeknete, že to bylo nejlepší léto, co jste zatím zažili…

Tomáš Hlaváček

 

Postřehy dalších dvou kolegů:

  • Jet do Ameriky poprvé a hned procestovat 13 států ...to je proste paráda! Kdyby mi toto někdo řekl před odletem, vůbec bych mu nevěřila!

  • Strávené léto v Americe mě hodně oslovilo a určitě přidalo spoustu zážitků a zkušeností. Vřele doporučuji!

 

 

Formátovat stránku pro tisk

 

Katedra anglistiky ]

Další katedry PF JU ]

[ Jihočeská univerzita ] [ Pedagogická fakulta ]

© 2015–2018 KAJ PF JU       správa webu: Martin Toman