Pedagogická fakulta - homepage

Katedra hudební výchovy

Katedra hudební výchovy

Pedagogičtí pracovníci

Konzultační hodiny

Typy studia

Okruhy k SZZ

Rozpis SZZ - srpen 2018

Směrnice vedoucího katedry

Přijímací řízení

Vědecká a umělecká činnost

Pořádané akce

Soubory působící při KHV PF JU

Fotogalerie

Skripta na prodej

Požadavky ve hře na klavír pro studenty 1. st. ZŠ, kteří na PF JU se hrou na nástroj začínají

Nástrojové požadavky - HV se zaměřením na vzdělávání

Nástrojové požadavky - Hra na nástroj nebo zpěv se zaměřením na vzdělávání

 

Další katedry PF JU

 

doc. František Hudeček, CSc.

 

english   deutsch

 

Klavírista František Hudeček (1951) vystudoval brněnskou konzervatoř v  etech 1966-72. Během těchto studií se zúčastnil dvou celostátních klavírních soutěží, z nichž si odnesl přední umístění (v roce 1970 první cena v soutěži o cenu Beethovenova Hradce, v roce 1971 druhá cena v Chopinově soutěži v Mariánských Lázních).

Ve studiích pokračoval na hudební fakultě AMU v Praze (1972-77) pod vedením dvou významných osobností české a ruské klavírní školy, a to profesora Františka Raucha a docentky Valentiny Kameníkové. Zkušenosti, které získal na mezinárodní soutěži F. Busoniho v italském Bolzanu, mu dopomohly k zapojení do koncertního života a návštěvě některých evropských zemí. Hudební fakultu AMU absolvoval s vyznamenáním recitalem a se Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK.

Po vykonání základní vojenské služby v AUS VN v Praze (1978) začal působit na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích a souběžně se v letech 1982-87 vrátil na AMU jako umělecký aspirant profesora Josefa Páleníčka.

S příznivými ohlasy našich předních kritiků se setkala jeho vystoupení na významných přehlídkách a festivalech (Mladá pódia v Karlových Varech, Přehlídka mladých koncertních umělců v Trenčianských Teplicích, Mladá Smetanova Litomyšl, Talentinum Zlín apod.).

František Hudeček spolupracuje s Českým rozhlasem a televizí, pro které natočil několik snímků. Jeho repertoár je široký a zahrnuje díla všech stylových období, včetně hudby 20. století. Za propagaci české soudobé tvorby doma i v zahraničí obdržel několikrát prémii Českého hudebního fondu.

Úspěšná je jeho pedagogická činnost. V roce 1991 se habilitoval docentem v oboru hry na klavír a od založení Jihočeské univerzity byl několik let členem její vědecké rady. Od roku 1998 je zároveň vedoucím katedry hudební výchovy na Pedagogické fakultě JU.

 

 

Formátovat stránku pro tisk

 

Katedra hudební výchovy ]

Další katedry PF JU ]

[ Jihočeská univerzita ] [ Pedagogická fakulta ]

© 2015–2018 KHV PF JU       správa webu: Martin Toman