ADOPTOVALI JSME HOLČIČKU!


Vážení studenti, vážení absolventi, vážení přátelé katedry geografie,

i díky Vaší pomoci jsme mohli uskutečnit adopci dítětě na dálku. První dítě adoptované katedrou geografie PF JU je indická holčička Christeena Babu. Christeeně je 7 let, má oba rodiče a jednoho staršího bratra. Již od malička chce být učitelkou (!). Je milá, přátelská a umí se dobře chovat. Ráda se učí nové věci, vyučování ji zajímá a a přípravou na něj tráví i svůj volný čas. Mamince pomáhá s drobnými pracemi, například se zametáním podlahy. Ve škole si ji oblíbili učitelé i spolužáci. 
Otec Christeeny je řidičem nákladního vozu, jeho práce však není pravidelná. V současnosti se léčí s bolestmi ramene. Zodpovědnost za dvě děti, nemocnou tchýni, dům i výdaje domácnosti tak leží na její matce. I ona se však léčí, má problémy s bolestmi páteře a musí pravidelně brát léky. Rodina bydlí v malém pronajatém domě. Otec jako jediný vydělává a je pro něj velmi těžké zajistit finanční požadavky rodiny.

Děkuji tímto všem, kteří alespoň drobným darem do naší sbírky přispěli a pomohli tak získat lepší vyhlídky na budoucnost pro "naši" Christeenu. 

KGE