Zeměpisný olympijský víceboj

Ve středu 15. listopadu 2017 se žáci Gymnázia Česká účastnili výukové aktivity v rámci Zeměpisného badatelského klubu. Výuková aktivita probíhala na Katedře geografie PF JU v Českých Budějovicích. Žáci si vyzkoušeli Zeměpisný olympijský víceboj, během kterého se naladili na vlnu blížících se zimních olympijských her. Během olympijského víceboje se podívali do zemí, kde se olympijské hry doposud konaly. Během jedné z disciplín dávali dohromady informace o vybraných státech a dozvěděli se něco málo o úspěších, kterých dosáhli naši sportovci. A co by to bylo za olympijské hry bez pohybu?! Žáci si protáhli těla i atlasy při hledání těch správných indicií.

Lektoři výukové aktivity (Olympijský výbor): Bc. Michaela Hřavová, Bc. Radek Hřivnáč, Bc. Lucie Kubíková, Bc. Radek Krulec, Bc. Kateřina Majerová

Garant za Gymnázium Česká: Mgr. Jan Dvořák

Garant za KGE PF JU: Mgr. Petra Karvánková, Ph.D.