DĚTSKÁ UNIVERZITA OPĚT NA KGE

Katedra geografie PF JU v Českých Budějovicích přivítala 25. 4. 2018 opět studenty Dětské univerzity, pro které přichystala workshop s názvem „Zeměpisné bádání“.

Studenti KGE PF JU, v rámci předmětu Úvod do didaktiky geografie a Globální rozvojové vzdělávání, připravili pro nadané děti pestrý výukový program se zeměpisnou tematikou. Pomocí zeměpisných souřadnic a atlasu se tak děti vydaly Na cestu kolem světa s Dominikem Kišem a Adamem Slavíčkem. Že básničky a zeměpis jdou dohromady? To dokázali dětem Kryštof Janda a Pavel Stejskal na svém zábavném stanovišti Zeměpisné veršování Na stanovišti s názvem Tučňák v poušti, Ondřej Pavelek a Karel Přibyl zkusili s dětmi představit si, jak by se asi cítil lední medvěd v poušti, nebo naopak had za polárním kruhem aj.? Formou zábavné hry tak děti charakterizovaly vybrané biomy světa. Zajímavá místa České republiky si děti přiblížily v aktivitě Simony Michálkové a Zuzany Mácové, Máme rádi Česko. Stejně tak netradiční, hravou a nezvyklou formu poznávání geografických pojmů, si mohly děti vyzkoušet (a získat i malou sladkou odměnu) na stanovišti Elišky Hornové a Evy Svobodové Poznej svět jinak.  Vyzkoušely si zároveň i „GEO“ AZ-kvíz na stanovišti Ivany Vltavské, Kristýny Trnkové a Marcely Hrůzové. Hynek Chlumecký zabavil studenty Dětské univerzity pomocí aplikace LandscapAR, s níž vytvářely vlastní ostrovy různých tvarů a jejich 3D zobrazení. Tajemnou cestu podnikly děti na stanovišti Karla Přibyla, Martina Štěrby a Tomáše Táboříka s názvem Cesta za pokladem dr. Krafensteina.

Závěr zeměpisného bádání si studenti Dětské univerzity mohli užít, díky studentce Michaele Hřavové a jejím kolegyním a kolegům, na venkovním piknikovém posezení s živou hudbouJ.

Tímto děkujeme všem účastníkům i organizátorům Dětské univerzity za příjemně strávené odpoledne.

Za Katedru geografie PF JU Mgr. Petra Karvánková, Ph.D.

Fotodokumentace: Michael Studnička