Každý by měl vědět, jak programovat počítač, protože nás to učí, jak myslet! Steve Jobs.

Licence Microsoft Imagine

Microsoft Imagine Premium (dříve Microsoft DreamSpark resp. MSDN AA) je licenční program určený pro vysoké školy, který umožňuje akademickým pracovníkům a studentům využívat nejnovější software pro účely výuky, výzkumu a vývoje.

 

Přístup a registrace

Ke službě mají přístup pouze studenti informatiky, tj. studenti bakalářškých oborů a učitelství s kombinací informatiky, a studenti vybraných předmětů na katedře informatiky (bližší informace poskytne Václav Šimandl).

Z bezpečnostních důvodů se ke službě nemohou studenti registrovat sami, ale je potřeba o ni požádat osobně u V. Šimandla (pro registraci je potřebné předložit průkaz totožnosti nebo studentský průkaz).

Portál pro Microsoft Imagine Premium je k dispozici na adrese  http://goo.gl/RoxCpM (plná adresa http://e5.onthehub.com/WebStore/ProductsByMajorVersionList.aspx?ws=b95a1719-a78b-e011-969d-0030487d8897)

Pro přihlášení klikněte na odkaz Sign In, poté vyplňte svou fakultní emailovou adresu ve tvaru …@pf.jcu.cz a zadejte heslo. Poté pokračujte pomocí tlačítka Sign in.

 

Důležité informace

  • Studenti účastnící se kurzů si mohou bezplatně stáhnout software do svých osobních počítačů a používat jej k práci týkající se kurzů a osobních projektů.
  • Programový software může být používán pouze k výuce, nikoli k ziskovému výzkumu nebo k provozování infrastruktury oddělení.
  • Stažený software nesmíte použít pro vývoj softwaru za účelem dosažení zisku.
  • Stažený software nesmíte předávat dalším osobám.
  • Po ukončení studia je možné software nadále využívat v souladu s licenčními podmínkami.
  • Software mohou stahovat pouze studenti ve standardní době studia, studenti prodlužující studium mohou o prodloužení platnosti účtu zažádat katederního správce
  • Při registraci uvádějte jako emailový kontakt fakultní emailovou adresu. Účty neodpovídající tomuto požadavku budou odstraněny.

Bližší informace o programu lze nalézt na adrese: Microsogt Imagine. Doporučuji pečlivě přečíst licenční ujednání v sekci About.

 

Mgr. Václav Šimandl, Ph.D.