Informatika. Budoucnost začíná u nás.

IT test

Test informační gramotnosti ITT (Informační technologie – test) je společný pro všechny studenty Pedagogické fakulty JČU. Probíhá jak v zimním, tak v letním semestru, přičemž studenti absolvují test ve stanoveném semestru dle rozdělení oborů.

 

Informační technologie se v tomto předmětu nevyučují, ale pouze testují.

 

Kontakt na zkoušející Hana Havelková
Konzultace dle vypsaných konzultačních hodin
Dotazy ohledně ITT pište na havelkova@pf.jcu.cz

 

Základní informace: jedná se o povinný předmět s hodnotou jednoho kreditu v první etapě studia (je nutné si tento předmět zapsat a úspěšně absolvovat v prvních 2 letech studia). Test je „vstupní branou“ k počítačovým předmětům (zápočet z tohoto předmětu je nutnou podmínkou pro zapsání dalších předmětů na PC učebnách, jakož i k oborově zaměřenému předmětu Počítačem podporovaná výuka v druhé etapě studia), termíny testu jsou zveřejněny ve STAGu a je nutné se na ně předem přihlásit.

Termíny testů a výsledky: výsledky testování

 

AKTUÁLNĚ:

Byly vypsány další termíny na listopad a začátek prosince 2019, další budou následovat ještě v prosinci a lednu.
Celkem bude cca 13 termínů.

Příprava k testu informační gramotnosti KIN/PITA

Před testem je možné absolvovat přípravný kurz “ Příprava k testu informační gramotnosti “ (PITA), ve kterém bude názorně ukázáno vše, co byste měli z využívání IT znát (a co je v testu požadováno).

Přípravný kurz na ITT (KIN/PITA) se otvírá dle zájmu. Doporučujeme všem, kteří si nejsou jisti úrovní svých znalostí v testovaných oblastech IT, aby si domluvili konzultaci u zkoušejícího předmětu ITT.

V ZS 2019/2020 není kurz otevřen, v případě zájmu bude otevřen v LS.
Můžete využít konzultační hodiny garanta předmětu (v případě zájmu napište mail).

 

Informace k zápisu zápočtu do indexu:

Studenti, kteří již splnili test a mají tuto informaci uvedenou ve Stagu, mohou využít zápisu zápočtu do indexu u sekretářky katedry informatiky L. Fialové (J506, Po-ČT od 8 do 13 hod). Pokud zápočet není uznán ve Stagu, zápis provádí zkoušející, který test zadával.