Konference Škola a její křižovatky - 26. a 27. března 2015 na PF JU

Dne 26. a 27. března 2015 se na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích uskuteční Konference České pedagogické společnosti a Sjezd České pedagogické společnosti.

Tématem konference ČPdS je Škola a její křižovatky. Základním cílem konference je diskutovat otázky a přístupy, které se v pedagogickém, psychologickém a sociálním kontextu dotýkají života současné školy (mateřské, základní, střední i vysoké). Situaci vnímáme tak, že se škola i výchova samotná ocitá znovu a znovu na křižovatkách, které se mohou stát rozcestím. Místem, na němž se ukazuje mnoho směrů a inspirativních cest, na nichž však hrozí i slepé uličky, nehody, nedorozumění.

Jednotlivé sekce jsou směřovány do těchto čtyř základních oblastí:

• škola jako instituce a její reforma,
  • škola jako prostor pro didaktické a pedagogické inovace,
  • škola jako prostor pro uplatnění a rozvoj učitelské profese,
  • škola jako místo objevující dítě s jeho zdravotními, sociálními, kulturními a jinými specifiky.

Přihlásit na konferenci se můžete prostřednictvím elektronické přihlášky dostupné na stránkách ČPdS http://www.cpds.cz/konf15.htm, a to do 26. února 2015. Na stránkách České pedagogické společnosti získáte také další podrobné informace. Individuální dotazy a požadavky Vám rádi zodpoví členové organizačního týmu Pedagogické fakulty JU.
Těšíme se na setkání s Vámi.

Za organizační tým Mgr. Miroslav Procházka, Ph.D., email: mproch@pf.jcu.cz