Symbol PF Tisk a kopírování pro studenty Pedagogické fakulty JU

Tisk a kopírování prostřednictvím kreditu na studentské identifikační kartě

 

Na výběr jsou tři tiskárny: dvě barevné laserové tiskárny/kopírky Minolta bizhub 227, které jsou umístěny na chodbě u učebny J 243, resp. ve studovně Dukelská, a barevná laserová tiskárna/kopírka Minolta bizhub C203 na chodbě u místnosti J 333. Na všech je možný tisk i kopírování ve formátech A3 a A4.

V seznamu tiskáren vyberte jejich jedinou společnou položku "Tiskárna na karty..." (název se může mírně lišit). Po odeslání tiskové úlohy dojděte k jedné z tiskáren a přiložte studentskou kartu k snímacímu zařízení SafeQ (krabička na zdi poblíž tiskárny), poté dojde k vytištění.

Všechna zařízení je také možné využít k bezplatnému skenování dokumentů.

Kartu je třeba nejdříve nabít patřičným kreditem - to lze provést v dobíjecím automatu u učebny J236 nebo na chodbě před studovnou Dukelská, nebo na pokladně PF JU (3. patro, naproti výtahu). Cena tisku/kopie jedné černobílé stránky A4 je 1,50 Kč (v případě formátu A3 jsou to 3 Kč), cena za barevnou stránku je 5 Kč (A4), resp. 10 Kč (A3).

 

Výběr tiskárny

obr. 1 - příklad tiskového dialogu

 

Poznámka: Úlohu, jejíž vytištění není žádoucí - odeslanou omylem apod. - je ještě možné zrušit přes webové rozhraní na adrese https://safeq.jcu.cz/.