Symbol PF Erasmus pro podnikatele

Dne 22. 2. 2021 proběhlo jednání mezi Útvarem pro zahraniční vztahy rektorátu JU a Regionální rozvojovou agenturou jižních Čech (RERA) o možnostech spolupráce při propagaci evropského programu Erasmus pro mladé podnikatele. Jde o mezinárodní výměnný program Evropské komise, jehož cílem je podpora podnikání v Evropě skrze přeshraniční výměnu zkušeností.

Zájemci o podnikání či začínající podnikatelé mohou vyjet do zahraničí na odborný pracovní pobyt, během kterého pracují ve společnosti hostitelského podnikatele a zároveň se od něj učí každodenním aspektům vedení podniku. Největší rozdíl oproti klasickým studentským stážím je důraz na kvalitní zapojení začínajícího podnikatele do provozu firmy, kterou vede hostitelský podnikatel. Začínající podnikatel má tak možnost naučit se z praxe spoustu nových poznatků.

Do programu je zapojeno celkem 39 zemí, doba pracovního pobytu je od 1 do 6 měsíců. Pro začínající podnikatele je k dispozici též finanční podpora pobytu ve výši až 1100 EUR/měsíc. Program není propojený s programem Erasmus+, mohou jej tedy využít např. i ti studenti či absolventi, kteří již klasický Erasmus absolvovali. Více informací na webu rera.cz/eye.

 

Erasmus pro mladé podnikatele (další informace o programu)