Symbol PF "Kačerské" odpoledne Zeměpisného badatelského klubu ve čtvrtek 6. 11. 2014

"Kačerské" odpoledne Zeměpisného badatelského klubu ve čtvrtek 6. 11. 2014

(projekt scienceZOOM2)

 

V rámci Týdne geografie připravil Zeměpisný badatelský klub KGE PF JU ve spolupráci s Gymnáziem v České ul. v rámci projektu scienceZOOM2 geocachingové odpoledne ve městě České Budějovice.

Pro zvídavé kačerky a kačery byla připravena série 5 keší v okolí Sokolského ostrova. Většina dětí již hru geocaching znala, neboť se účastnila Zeměpisných badatelských dnů pořádaných KGE PF JU v červnu 2014. Z tohoto důvodu byly připraveny především keše s vyšším stupněm obtížnosti (např. velikost keší nano a micro, obtížnost terénu 4,5 hvězdiček aj.), což se u žáků setkalo s tak velkým ohlasem, že místy bylo velmi problematické udržet akční lovící kačery a kačerky na pevnině (mimo tok Malše) či při zemi (mimo mostní konstrukci, oplocení budov apod.) :)

Pro velký úspěch geocachingového odpoledne pro pokročilé bylo přislíbeno zopakování celé akce v prosinci 2014 pod názvem "Vánoční keškování". Žáci navrhli, že do té doby vytvoří vlastní "školní" kešku a vyšlou vlastní travelbug Gymnázia v České ul. do světa.

Tímto děkujeme za spolupráci Mgr. Kovaříkové z Gymnázia v České ul. a dr. Niklesové z PF JU. Velký dík patří také panu Brychtovi za zachycení nadšených výrazů malých badatelů do podoby profesionálního videozáznamu.

Těšíme se na další společné odlovy.

 

Napsali: Mgr. Karvánková, Ph.D., a Mgr. Jan Dvořák