Symbol PF Odpoledne s fyzikou a technikou (projekt scienceZOOM2)

Odpoledne s fyzikou a technikou

(projekt scienceZOOM2)

 

Nadšení zájemci o fyziku a technickou výchovu z řad žáků ZŠ a současně členů Klubu malých debrujárů z Domova dětí a mládeže v ČB se 12. 12. potřetí sešli na půdě PF JU v rámci realizace fyzikálního badatelského odpoledne na téma "Odpoledne s fyzikou a technikou 1".

V rámci třetího fyzikálního badatelského odpoledne s dětmi pracovali dva členové a dva doktorandi Katedry aplikované fyziky a techniky - PaedDr. Alena Poláchová, Ph.D., Pavel Čejka, Mgr. Vladimír Vochozka a Mgr. Vít Bednář.

Mladí fyzici s velkým zájmem sledovali vybrané pokusy z termiky pod vedením pánů Bednáře a Vochozky. Pozorně poslouchali výklad, spontánně se do pokusů zapojovali, reagovali na kladené otázky a také pokládali demonstrátorům mnoho dotazů. Pro velký zájem dětí se část s fyzikálními pokusy protáhla, proto budou některé pokusy přesunuty do dalšího badatelského odpoledne. Ve zbylém čase děti pokračovaly ve výrobě a dokončení vánoční ozdoby ze dřeva pod vedením pana Čejky a dr. Poláchové.

Za možnost uskutečnit tuto akci děkujeme Mgr. Evě Batystové ze ZŠ Matice školské, Mgr. Radovanu Mikešovi ze ZŠ Nerudova a paní Ing. Miroslavě Čermákové z DDM v Českých Budějovicích, která možnost zúčastnit se programu projektu scienceZOOM2 na Katedře aplikované fyziky a techniky s nadšením vítá.

Na mladé fyziky se budeme opět těšit začátkem roku 2015.