Symbol PF Badatelsky orientovaná výuka matematiky na základní škole II. (projekt scienceZOOM2)

Badatelsky orientovaná výuka matematiky na základní škole II.

(projekt scienceZOOM2)

 

Na půdě ZŠ Zborovská Tábor proběhl v pořadí již druhý seminář zaměřený na badatelsky orientovanou výuku matematiky a to opět pod vedením lektorky semináře Mgr. Heleny Trskové.

Celý seminář se nesl v duchu přátelské atmosféry a diskuse zkušených pedagogů matematiky ze základních a středních škol blízkého okolí Tábora. Mezi hlavní témata tohoto semináře patřila historie matematiky, finanční gramotnost, interaktivní geometrie, zapojení tabletů do výuky matematiky a mnoho dalšího. Účastníkům byly předvedeny ukázkové aktivity a návrhy pracovních listů, které využívaly badatelsky zaměřenou výuku, stejně tak si mohli na vlastní kůži odzkoušet některé z badatelských úloh určených přímo pro žáky základních škol. Nedílnou součástí semináře bylo představení tabletů, kdy lektorka Mgr. Helena Trsková představila základní ovládání tabletů a zejména pak užitečné aplikace vhodné pro zařazení do běžné výuky matematiky.

Seminář byl uskutečněn v rámci zapojení ZŠ Zborovská Tábor a PF JU do projektu ESF OP VK scienceZOOM2, který je realizován na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a který se zaměřuje na popularizaci výzkumu a vývoje a BOV přírodovědných a technických oborů.