Symbol PF Sedm domů, sedm příběhů

Málokdy se návštěvníkům výstavy nabízí možnost vzít do ruky hrnek na kávu nebo fotoaparát ze třicátých let minulého století, či starý klíč od domu, kterým odemykali své stavení jeho bývalí obyvatelé.

Nápaditá, bezprostřední, kontaktní - taková je výstava s názvem Pod jednou střechou - Češi, Němci a jejich domy, která byla před několika dny otevřena v prostorách naší fakulty v Dukelské ulici. Putovní výstavu o vzájemných přátelských kontaktech sedmi českých a německých rodin, které spojuje dům, v němž jedna rodina žila až do poválečného vysídlení, a naopak druhá rodina v něm nachází svůj domov dnes, připravila katedra germanistiky ve spolupráci s pražskou občanskou společností Antikomplex. Tato společnost se ve svých vzdělávacích programech zaměřuje na kritickou reflexi minulosti a na hledání cest, jak o této minulosti vést smysluplný dialog.

Prožít i prostřednictvím starých a nejnovějších fotografií životní příběhy českých a německých obyvatel pohraničních obcí můžete na této výstavě do 7. dubna 2017.