Druhá neděle v Multikině CineStar – Sněžný kluk
Děti ale často i jejich doprovod se v předprogramu seznámili s přírodními zákony, které pomáhají Yettimu na horách. Mohli navštívit čtyři stanoviště, které jim hravou formou usnadnily pochopení následného filmu. Na prvním stanovišti vybírali pro sněžného chlapce správnou..
Celý příspěvek →
Edu poradenství poděkovalo za spolupráci s naší katedrou
S potěšením jsme přijali poděkování za oboustranně přínosnou a produktivní spolupráci od organizace EDU poradenství, která se zabývá polytechnickým vzděláváním na základních školách. V děkovném dopise (viz níže) jsou jmenovitě za svou odbornost a vstřícnost oceněni D..
Celý příspěvek →
Dětská neděle v multikině Cinestar
V neděli 29. září se děti se svými rodiči společně se studenty naší katedry aplikované fyziky a techniky stali pomocníky ovečky Shaun. Pomocí pokusů se seznámili s několika oblastmi fyziky. Pokusy byly tematicky voleny přímo k promítanému filmu, ve kterém ovečka musí pomoci ..
Celý příspěvek →
Podívejte se, jak se prezentovala naše katedra v televizním vstupu z Noci vědců
Na mnoha místech České republiky proběhla akce pod názvem „Noc vědců“, do které se aktivně zapojila i Katedra aplikované fyziky a techniky. V živém televizním vstupu na ČT 24 bylo možné vidět nejen vedoucího katedry doc. Tesaře, ale i studenty fyziky při vysvětlován..
Celý příspěvek →
Proběhl již šestý ročník popularizační akce Fyzika na Lanovce
Šestý ročník Fyziky na Lanovce doprovázelo vynikající počasí. S třinácti studenty a zaměstnanci katedry aplikované fyziky a techniky jsme uvítali přes 500 zájemců o fyziku z řád žáků, studentů, učitelů a široké veřejnosti. Základní školy za námi přijely z Bernartic, ..
Celý příspěvek →