Informace pro studenty prvních ročníků
Vážení studenti, blíží se začátek zimního semestru. Žádná výuka na KAFT (ani pro kombinované studenty) neproběhne před začátkem semestru. První týden výuky se dozvíte všechny potřebné informace od doc. Tesaře, případně od Dr. Černého. Informace o organizaci výuky pro studenty kombinovaného studia naleznete v sekci Pro studenty -> Kombinované studium.V případě naléhavých dotazů kontaktujte e-mailem nebo telefonicky Dr. Černého.

Těšíme se na shledání na začátku nového akademického roku.

Proběhl již šestý ročník popularizační akce Fyzika na Lanovce
Šestý ročník Fyziky na Lanovce doprovázelo vynikající počasí. S třinácti studenty a zaměstnanci katedry aplikované fyziky a techniky jsme uvítali přes 500 zájemců o fyziku z řád žáků, studentů, učitelů a široké veřejnosti. Základní školy za námi přijely z Bernartic, ..
Celý příspěvek →
Blíží se další Fyzika na Lanovce. Přijďte si užít interaktivní show ze světa fyziky a techniky
V pátek 31. 5. 2019 od 9 do 13 hodin studenti a zaměstnanci katedry aplikované fyziky a techniky pořádají šestý ročník Fyziky na Lanovce. Tradičně akce proběhne u obchodního domu Prior. Vítáni jsou děti z mateřských škol, žáci základních škol, studenti středních škol vče..
Celý příspěvek →
Voda, oheň a vzduch. To byla témata pro letošní dětskou univerzitu
Studenti učitelství fyziky 20.3.2019 organizovali tematické odpoledne dětské univerzity s názvem voda, oheň a vzduch. Na pěti stanovištích byla připravena série pokusů a materiál k výrobě zajímavých hraček. Mimo létajících raket, se například měnil chod laserového paprsku n..
Celý příspěvek →
I na naší katedře proběhl den otevřených dveří
V pátek 18. ledna proběhl den otevřených dveří, které se aktivně zúčastnila i naše katedra. Pro uchazeče, kterých přišlo na tři desítky, byly připraveny zajímavé experimenty z oblasti fyziky i krátká prezentace se všemi důležitými informacemi týkajícími se studia a přij..
Celý příspěvek →
Proběhl Veletrh nápadů učitelů fyziky
Ve dnech 31. 8. až 2. 9. 2018 proběhl již v pořadí 23. Veletrh nápadů učitelů fyziky, který ve spolupráci s partnery organizovala v roce 2018 Katedra aplikované fyziky a techniky PF JU. K vidění a poslechu bylo na 41 příspěvků, přičemž se konference zúčastnilo na 140 učitelů..
Celý příspěvek →