Naše katedra na Noci vědců 2021
Studenti a zaměstnanci katedry aplikované fyziky a techniky byli součástí programu fakulty na Noc vědců. Na místě bylo možné vyzkoušet pokusy a technické aplikace. Okolní svět pozorovaný termokamerou; jak pracuje ruční vrtačka, ruční bruska, bruska, soustruh na dřevo či lupín..
Celý příspěvek →
Vystoupení naší katedry na Oslavě 30. výročí JU
V rámci oslav 30 let Jihočeské univerzity reprezentovali 10. 9. 2021 členové katedry Pedagogickou fakultu v pátečním dopoledním programu pro střední školy. Představeny byly pokusy na třetí Newtonův zákon, elektromagnetickou indukci či Lenzův zákon...
Celý příspěvek →
Účast naší katedry na akci Vědafest 2021
Katedra aplikované fyziky a techniky PF JU prezentovala ve středu 8. 9. 2021 na akci Vědafest 2021 fyzikální jevy spojené s elektřinou a magnetismem, od elektromagnetu, vířivé proudy až po vlastnosti polarizační fólie LCD monitoru. Členové naší katedry zastupovali Jihočeskou unive..
Celý příspěvek →
Účast katedry na akci „Město lidem, lidé městu 2021“
Katedra aplikované fyziky a techniky byla oslovena zástupci firmy Toyota Dolák, aby se zúčastnila v pátek a sobotu 27. a 28. 8. 2021 akce Město lidem, lidé městu, kde firma Toyota Dolák vystavovala své vozy. Zaměření naší prezentace směřovalo nejen k propagaci Pedagogické fakulty ..
Celý příspěvek →
Proběhl den otevřených dveří na naší katedře (online)
Ve dnech 21. a 22. 1. 2021 proběhl i na naší katedře den otevřených dveří online prostřednictvím platformy Zoom. Děkujeme všem návštěvníkům a těšíme se na shledání u přijímacích zkoušek...
Celý příspěvek →