Voda, oheň a vzduch. To byla témata pro letošní dětskou univerzitu
Studenti učitelství fyziky 20.3.2019 organizovali tematické odpoledne dětské univerzity s názvem voda, oheň a vzduch. Na pěti stanovištích byla připravena série pokusů a materiál k výrobě zajímavých hraček. Mimo létajících raket, se například měnil chod laserového paprsku n..
Celý příspěvek →
I na naší katedře proběhl den otevřených dveří
V pátek 18. ledna proběhl den otevřených dveří, které se aktivně zúčastnila i naše katedra. Pro uchazeče, kterých přišlo na tři desítky, byly připraveny zajímavé experimenty z oblasti fyziky i krátká prezentace se všemi důležitými informacemi týkajícími se studia a přij..
Celý příspěvek →
Proběhl Veletrh nápadů učitelů fyziky
Ve dnech 31. 8. až 2. 9. 2018 proběhl již v pořadí 23. Veletrh nápadů učitelů fyziky, který ve spolupráci s partnery organizovala v roce 2018 Katedra aplikované fyziky a techniky PF JU. K vidění a poslechu bylo na 41 příspěvků, přičemž se konference zúčastnilo na 140 učitelů..
Celý příspěvek →
Proběhla tradiční popularizační akce Fyzika na Lanovce
27. června 2018 proběhla již tradiční populárně-naučná akce Fyzika na Lanovce, která si klade za cíl popularizovat svět fyziky a techniky. Akce se tradičně účastnili žáci základních a středních škol a mnozí z řad veřejnosti. K vidění bylo opět mnoho zajímavých pokusů ..
Celý příspěvek →
Blíží se další ročník interaktivní show „Fyzika na Lanovce“
Ve středu 27. 6. 2018 proběhne další ročník již tradiční interaktivní show s názvem „Fyzika na Lanovce“. Od 9. do 13. hodin budou k vidění před obchodním domem Prior zajímavé pokusy z oblasti fyziky a techniky určené nejen pro žáky základních a středních škol, n..
Celý příspěvek →