V roce 2018 se v rámci interní výzvy  Internacionalizace JU, projektu, který je zaměřen na mobility učitelů do a ze zemí mimo EU, uskutečnily dva výjezdy a jeden příjezd.

Lucie Betáková a Petr Dvořák v září 2018 vyjeli na University of Arkansas in Fayetville, kde byl v zimním semestru na půlročním studijním pobytu také Christopher Koy v rámci projektu Mezinárodní mobility výzkumných pracovníků v oboru americká literatura. Na svém výzkumu zde pracoval pod vedením odbornice z místní univerzity na literaturu amerického Jihu Lisy Hinrichsen.

Poté navštívili University of Oklahoma in Norman, kde se seznámili s pracovníky a činností katedry, která připravuje učitele angličtiny jako cizího jazyka.

V zimním semestru vyjely Alice Sukdolová a Ludmila Zemková na Florida International University a na University of Central Florida v Orlandu, kde dále jednaly o možnostech uskutečnění výměnné letní školy našich a amerických studentů.

Po jejich návratu naši katedru na oplátku navštívil dr. Scott Warring z UCF a našim studentů představil projekt možné spolupráce.

V rámci projektu kreditové mobility vyjela také Kateřina Dvořáková na partnerskou univerzitu Georgia Southern, dříve Armstrong College, v Savannah, ve státě Georgia, kde se věnovala pedagogickému výzkumu.