V rámci Pedagogického dne pořádáme dvě hodinové přednášky  dne 27. 11. 2019 v 11:30 (pro studenty učitelství 1. stupně) a ve 13:00 (pro učitele informatiky 2. stupně) na J242. Zveme zájemce z řad studentů, učitelů i veřejnosti. Přednášky povede doc. Cyril Brom, Matematicko-fyzikální fakulta UK Praha

Anotace:

Vědí děti, že počítač nemá mozek a že internet není nahraný na jejich telefonu? Tuší, že fotka je menší než video a že když si toho postahují moc, musí to z počítače zase vymazat? Chápou děti, k čemu je na počítači dobrý antivirus a aktualizace?

Od příštího jara budou mít všichni učitelé v ČR jedinečnou možnost naučit děti z prvního (a možná i druhého) stupně zábavnou formou to, co děti (vesměs) neví a co (hodně) potřebují znát o fungování počítačů, chytrých zařízení a internetu… a třeba se přitom i sami něco přiučit. V přednášce představíme:

• animovaný seriál o fungování počítačů Datová Lhota, který připravuje ČT ve spolupráci s CZ.NIC a MFF UK
  • a způsob, jak tento seriál a doprovodné materiály, které k němu vznikají, použít ve výuce.

Doprovodné výukové materiály, včetně modelových hodin pro 2. – 4. třídu ZŠ (a možná i pro druhý stupeň), budou dostupné od jara 2020 na webu Déčka.

Obrázek: (c) Česká televize