Noc vědců na naší katedře (27. září 2019)

Vážení a milí kolegové a studenti,

dovolujeme si vás pozvat na blížící se celorepublikovou událost Noc vědců (27. 9. 2019). Tato událost bude probíhat také v Českých Budějovicích (na Biologickém centru AV ČR, na naší univerzitě, v Hvězdárně a planetáriu ČB či na VŠTE) a v rámci dvou akcí i na naší katedře.

Vstup je zdarma, není třeba žádné registrace a všechny detaily a informace naleznete na https://nocvedcu.cz. Budeme se těšit na vaši návštěvu!

Enviromentální psychologie
Dukelská 245/9, chodba, 1. patro
Přednášející: Linda Procházková, Kristýna Horáková, Dominika Kučerová (Česká asociace studentů psychologie)

Ekopsychlogie je poměrně nový empirický vědecký obor v rámci sociální psychologie, který se systematicky zabývá vztahem prostředí a chování člověka, a je také základnou pro enviromentální hnutí v rámci sociálních věd. Rádi bychom tímto způsobem téma přiblížili veřejnosti, seznámili zájemce s historií vývoje tohoto oboru, s aktuálním děním a výzkumy na poli enviromentální psychologie u nás i v zahraničí. A pro soutěživé jedince bude u stánku ČASP připraven i kvíz!

Jak nás vidí druzí lidé?
Dukelská 245/9, aula D240, 1. patro
Přednášející: PhDr. Dalibor Kučera, Ph.D.

Přednáška se věnuje tématu vnímání a posuzování osobnosti člověka, a to jak z hlediska jeho vlastní perspektivy, tak perspektivou druhých lidí. Co nám brání se nezaujatě popsat a v čem mohou být pohledy druhých lidí jiné a třeba i přesnější? Odpovědi na tyto a další otázky se dozvíte v prezentaci výsledků nového sociálněpsychologického výzkumu Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.