Ve čtvrtek 6.12. měli studenti předmětu Občanská média spolu s ostatními studenty naší fakulty možnost setkat se s předním českým dokumentaristou Vítem Klusákem. Klusák stojí jako režisér či spolurežisér za řadou autorsky výrazných dokumentárních filmů, které osobitým způsobem zpracovávají závažná a kontroverzní témata týkající se soudobé české společnosti. Ve více než dvouhodinové diskusi nad ukázkami z jednotlivých filmů se studenti nejvíce zajímali o vůbec první velký Klusákův snímek Český sen, odkrývající mechanismy fungování světa reklamy, a také o jeho poslední film Svět podle Daliborka, jenž přibližuje myšlenkový svět českých neonacistů. Mnohé dotazy se týkaly aktuálního politického dění, neboť Vít Klusák je rovněž autorem dokumentu Matrix AB, pojednávajícím o českém premiérovi Andreji Babišovi, a režijně se podílí na investigativní sérii Zvláštní vyšetřování, připravované redakcí Seznam Zprávy.