Listopad 2019 byl na naší katedře nabitý událostmi!

Výročí 30 let pádu komunismu v Československu jsme si připomněli celouniverzitním Festivalem pro demokracii, do něhož se aktivně zapojili členové i studenti KSV.

Díky organizační aktivitě studentů došlo na konci listopadu rovněž k uspořádání představení mezinárodního divadelního souboru Continuo na půdě Jihočeského divadla, následovaného debatou na téma Svoboda a budoucnost vzdělání.

Se svými přednáškami vystoupili na naší katedře v průběhu listopadu prof. Aziz Choudry z kanadské McGill University (přednáška Learning from the ground up: Social movement learning and activist knowledge production) a prof. Martin Štoll z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (přednáška Manipulace v audiovizuálních prostředcích) – viz foto.

Studenti předmětu Mediální výchova, mediální gramotnost absolvovali exkurzi do Národního filmového muzea a na výstavu Komunikace 89 aneb státní převrat bez internetu – viz foto.