V posledním říjnovém týdnu se na naši fakultu sjeli studenti z Evropy, Afriky, Asie i Ameriky, kteří absolvují mezinárodní studijní program EMMIR (European Master in Migration and Intercultural Relations), na jehož realizaci se Pedagogická fakulta prostřednictvím katedry společenských věd již sedmým rokem podílí. Studenti se zúčastnili konference „Romové v Evropě“, na níž diskutovali s předními odborníky např. o problematice etnicity v médiích, o aktuální situaci romské menšiny v Českých Budějovicích či o příkladech dobré praxe při práci s romskými dětmi v Ostravě. Velký úspěch mělo vystoupení Veroniky Burdové, doktorandky z katedry aplikované fyziky a techniky, která hovořila o vzdělávání romských dětí v oblasti fyziky z pohledu několikaleté práce s nimi. Kromě Českých Budějovic (Salesiánské středisko mládeže, sídliště Máj) navštívili studenti také Prahu a Český Krumlov.
Pro úplnost dodáváme, že studijní program EMMIR je prvním, který byl v oboru migračních studií akreditován v České republice, a zároveň prvním, který začal být v rámci projektu Erasmus Mundus realizován na Jihočeské univerzitě.