Proběhl Veletrh nápadů učitelů fyziky
Ve dnech 31. 8. až 2. 9. 2018 proběhl již v pořadí 23. Veletrh nápadů učitelů fyziky, který ve spolupráci s partnery organizovala v roce 2018 Katedra aplikované fyziky a techniky PF JU. K vidění a poslechu bylo na 41 příspěvků, přičemž se konference zúčastnilo na 140 učitelů..
Celý příspěvek →
Proběhla tradiční popularizační akce Fyzika na Lanovce
27. června 2018 proběhla již tradiční populárně-naučná akce Fyzika na Lanovce, která si klade za cíl popularizovat svět fyziky a techniky. Akce se tradičně účastnili žáci základních a středních škol a mnozí z řad veřejnosti. K vidění bylo opět mnoho zajímavých pokusů ..
Celý příspěvek →
Blíží se další ročník interaktivní show „Fyzika na Lanovce“
Ve středu 27. 6. 2018 proběhne další ročník již tradiční interaktivní show s názvem „Fyzika na Lanovce“. Od 9. do 13. hodin budou k vidění před obchodním domem Prior zajímavé pokusy z oblasti fyziky a techniky určené nejen pro žáky základních a středních škol, n..
Celý příspěvek →
Pozvánka na Veletrh nápadů učitelů fyziky na půdě JU
Vážené kolegyně, kolegové, dovolujeme si Vás pozvat na tradiční konferenci Veletrh nápadů učitelů fyziky 23, který se v letošním roce uskuteční ve dnech 31. 8. – 2. 9. 2018 na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Hlavním pořadatelem je katedra aplikované fyziky a..
Celý příspěvek →
Dr. Vochozka získal od nadace ČEZ pro svou školu v Plané nad Lužnicí 200 tisíc korun
Dr. Vladimír Vochozka získal ocenění Fyzikář roku a od nadace ČEZ získal pro svojí školu v Plané nad Lužnicí finanční příspěvek 200 tisíc korun. Více si můžete přečíst na: https://www.svetenergie.cz/cz/aktuality/98-fyzikar-roku-ziskal-pro-svou-skolu-v-plane-nad-luznici-200-t..
Celý příspěvek →