Proběhl již šestý ročník popularizační akce Fyzika na Lanovce
Šestý ročník Fyziky na Lanovce doprovázelo vynikající počasí. S třinácti studenty a zaměstnanci katedry aplikované fyziky a techniky jsme uvítali přes 500 zájemců o fyziku z řád žáků, studentů, učitelů a široké veřejnosti. Základní školy za námi přijely z Bernartic, ..
Celý příspěvek →
Blíží se další Fyzika na Lanovce. Přijďte si užít interaktivní show ze světa fyziky a techniky
V pátek 31. 5. 2019 od 9 do 13 hodin studenti a zaměstnanci katedry aplikované fyziky a techniky pořádají šestý ročník Fyziky na Lanovce. Tradičně akce proběhne u obchodního domu Prior. Vítáni jsou děti z mateřských škol, žáci základních škol, studenti středních škol vče..
Celý příspěvek →
Voda, oheň a vzduch. To byla témata pro letošní dětskou univerzitu
Studenti učitelství fyziky 20.3.2019 organizovali tematické odpoledne dětské univerzity s názvem voda, oheň a vzduch. Na pěti stanovištích byla připravena série pokusů a materiál k výrobě zajímavých hraček. Mimo létajících raket, se například měnil chod laserového paprsku n..
Celý příspěvek →
I na naší katedře proběhl den otevřených dveří
V pátek 18. ledna proběhl den otevřených dveří, které se aktivně zúčastnila i naše katedra. Pro uchazeče, kterých přišlo na tři desítky, byly připraveny zajímavé experimenty z oblasti fyziky i krátká prezentace se všemi důležitými informacemi týkajícími se studia a přij..
Celý příspěvek →
Proběhl Veletrh nápadů učitelů fyziky
Ve dnech 31. 8. až 2. 9. 2018 proběhl již v pořadí 23. Veletrh nápadů učitelů fyziky, který ve spolupráci s partnery organizovala v roce 2018 Katedra aplikované fyziky a techniky PF JU. K vidění a poslechu bylo na 41 příspěvků, přičemž se konference zúčastnilo na 140 učitelů..
Celý příspěvek →