• APLIKOVANÁ FYZIKA
  Katedra aplikované fyziky a techniky se intenzivně zabývá spojením teoretických znalostí a technické praxe.
 • POPULARIZACE FYZIKY A TECHNIKY
  Katedra aplikované fyziky a techniky se podílí na organizaci populárně-naučných akcí pro širokou veřejnost.
 • PŘÍPRAVA BUDOUCÍCH PEDAGOGŮ
  Katedra aplikované fyziky a techniky odborně připravuje budoucí pedagogy v oblasti fyziky, techniky a příbuzných předmětů.
 • POPULARIZACE FYZIKY A TECHNIKY
  Katedra aplikované fyziky a techniky se podílí na organizaci populárně-naučných akcí pro širokou veřejnost.
 • INOVACE VYUČOVÁNÍ FYZIKY
  Katedra aplikované fyziky a techniky spolupracuje se středními a základními školami v regionu ve snaze zkvalitnit vzdělávání ve fyzice.

Aktuálně

Proběhla pupulárně-naučná akce Fyzika na Lanovce
27. června proběhla již tradiční populárně-naučná akce Fyzika na Lanovce, která si klade za cíl popularizovat svět fyziky a techniky. Akce se tradičně účastnili žáci základních a středních škol a mnozí z řad veřejnosti...
Celý příspěvek →
Fyzika na Lanovce – úterý 27. 6. 2017
Jedná se o popularizační přednášku, seminář a workshop zaměřený na fyziku a techniku za účelem zvýšení zájmu dětí a mládeže o uvedené obory. Na akci jsou zváni žáci ze základních škol v Č. Budějovicích a okolí. Hlavním cílem propagační akce „Fyzika na LANOVCE“..
Celý příspěvek →
Dobrodruství s technikou
Ve čtvrtek 15.6.2017 budou zaměstnanci katedry prezentovat Jihočeskou univerzitu na akci „Dobrodružství s technikou“. Zážitkový den pro děti i rodiče na téma: „Technika, aneb poznávejte svět kolem nás formou hry“ v pavilonu T1. Z fyziky se můžete těšit na za..
Celý příspěvek →
Setkání v rámci projektu a Den kateder na KAFT
Dne 10. 5. 2017 proběhl na Pedagogické fakultě Den kateder, kterého se zúčastnila i naše katedra. Společně s touto akcí proběhlo rovněž setkání v rámci projektu „Společenství praxe – platforma pro rozvoj klíčových kompetencí“, do kterého je fakulta včetně n..
Celý příspěvek →
Studenti KAFT excelovali na soutěži Studentské inovace praxe
Na pedagogické fakultě proběhl již 6. ročník soutěže SIP – studentská inovace praxe. Cílem soutěže je přestavit inovativní přístupy studentů PF JU, které byly realizovány v rámci jejich praxí, např. méně obvyklé postupy a metody výuky, způsoby hodnocení, zdařilé v..
Celý příspěvek →