• POPULARIZACE FYZIKY A TECHNIKY
  Katedra aplikované fyziky a techniky se podílí na organizaci populárně-naučných akcí pro širokou veřejnost.
 • PŘÍPRAVA BUDOUCÍCH PEDAGOGŮ
  Katedra aplikované fyziky a techniky odborně připravuje budoucí pedagogy v oblasti fyziky, techniky a příbuzných předmětů.
 • POPULARIZACE FYZIKY A TECHNIKY
  Katedra aplikované fyziky a techniky se podílí na organizaci populárně-naučných akcí pro širokou veřejnost.
 • INOVACE VYUČOVÁNÍ FYZIKY
  Katedra aplikované fyziky a techniky spolupracuje se středními a základními školami v regionu ve snaze zkvalitnit vzdělávání ve fyzice.
 • APLIKOVANÁ FYZIKA
  Katedra aplikované fyziky a techniky se intenzivně zabývá spojením teoretických znalostí a technické praxe.

Soutěž závěrečných prací z fyziky na KAFT
Dne 16. 6. 2016 proběhne od 10 hodin v učebně J217 soutěž závěrečných prací z fyziky. Podrobnosti naleznete na stránkách akce: Soutěž závěrečných prací z fyziky.

Aktuálně

Den kateder na katedře aplikované fyziky a techniky
Dne 11. 5. 2016 proběhne den kateder. Na katedře aplikované fyziky a techniky jsou připraveny zajímavé přednášky a pokusy z oblasti fyziky a techniky. Leták, který návštěvníky zve na KAFT v rámci dne kateder můžete shlédnout níže...
Celý příspěvek →
Věda v Géčku (27. 2. 2016)
Jiří Tesař, Vladimír Vochozka a Vít Bednář prezentovali katedru aplikované fyziky a techniky na akci Jihočeské univerzity „Věda v Géčku“. Součástí celodenního programu byly vystoupení na hlavním jevišti z oblasti fyziky, přesněji z Newtonových zákonů, nízkých t..
Celý příspěvek →
Experimentální úlohy se žárovkou a el. motorem
30. 3. 2016 Vladimír Vochozka a Vít Bednář spolupracovali v Domově dětí a mládeže ČB společně s Klárou Dragovou na experimentální úloze do soutěže se společností E.ON. Cílem bylo vyrobit funkční žárovku a stejnosměrný el. motor. Účastníci si vyzkoušeli různé vlákna ..
Celý příspěvek →
DVUF – Blíží se další zajímavé přednášky
Blíží se další zajímavé přednášky v rámci Dalšího vzdělávání učitelů fyziky. 21. 10. 2015 proběhne přednáška Fyzika a lidské tělo II.. Přednáší doc. Bochníček na J217 od 9:00. Znám je již také termín přednášky Slunce v proměnách staletí. Přednášet bude Dr...
Celý příspěvek →
Aktuální informace o výuce pro studenty kombinovaného studia
Aktualizované verze dokumentů týkající se organizace výuky kombinovaného studia před a během zimního semestru jsou dostupné v sekci Pro studenty → Kombinované studium...
Celý příspěvek →