Katedra aplikované fyziky a techniky
 • APLIKOVANÁ FYZIKA
  Katedra aplikované fyziky a techniky se intenzivně zabývá spojením teoretických znalostí a technické praxe.
 • POPULARIZACE FYZIKY A TECHNIKY
  Katedra aplikované fyziky a techniky se podílí na organizaci populárně-naučných akcí pro širokou veřejnost.
 • PŘÍPRAVA BUDOUCÍCH PEDAGOGŮ
  Katedra aplikované fyziky a techniky odborně připravuje budoucí pedagogy v oblasti fyziky, techniky a příbuzných předmětů.
 • POPULARIZACE FYZIKY A TECHNIKY
  Katedra aplikované fyziky a techniky se podílí na organizaci populárně-naučných akcí pro širokou veřejnost.
 • INOVACE VYUČOVÁNÍ FYZIKY
  Katedra aplikované fyziky a techniky spolupracuje se středními a základními školami v regionu ve snaze zkvalitnit vzdělávání ve fyzice.


Aktuálně

Blíží se další ročník interaktivní show „Fyzika na Lanovce“
Ve středu 27. 6. 2018 proběhne další ročník již tradiční interaktivní show s názvem „Fyzika na Lanovce“. Od 9. do 13. hodin budou k vidění před obchodním domem Prior zajímavé pokusy z oblasti fyziky a techniky určené nejen pro žáky základních a středních škol, n..
Celý příspěvek →
Pozvánka na Veletrh nápadů učitelů fyziky na půdě JU
Vážené kolegyně, kolegové, dovolujeme si Vás pozvat na tradiční konferenci Veletrh nápadů učitelů fyziky 23, který se v letošním roce uskuteční ve dnech 31. 8. – 2. 9. 2018 na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Hlavním pořadatelem je katedra aplikované fyziky a..
Celý příspěvek →
Dr. Vochozka získal od nadace ČEZ pro svou školu v Plané nad Lužnicí 200 tisíc korun
Dr. Vladimír Vochozka získal ocenění Fyzikář roku a od nadace ČEZ získal pro svojí školu v Plané nad Lužnicí finanční příspěvek 200 tisíc korun. Více si můžete přečíst na: https://www.svetenergie.cz/cz/aktuality/98-fyzikar-roku-ziskal-pro-svou-skolu-v-plane-nad-luznici-200-t..
Celý příspěvek →
Návštěva JE Temelín v rámci projektu EduForum
V rámci projektu Eduforum (Společenství praxe – platforma pro rozvoj klíčových kompetencí) navštívili 5. 4. 2018 zapojení pracovníci KAFT PF JU společně se zapojenými učiteli infocentrum a areál JE Temelín včetně sekundárního okruhu a strojovny...
Celý příspěvek →
Přírodovědný inspiromat
8. 2. 2018 katedra hostila další ročník přírodovědného ispiromatu. Akce byla určena pro učitele přírodovědných oborů na ZŠ a SŠ. Inspiromat připravují pracovníci Katedry didaktiky fyziky MFF UK v Praze ve spolupráci s aktivními ZŠ a SŠ pedagogy...
Celý příspěvek →