• APLIKOVANÁ FYZIKA
  Katedra aplikované fyziky a techniky se intenzivně zabývá spojením teoretických znalostí a technické praxe.
 • POPULARIZACE FYZIKY A TECHNIKY
  Katedra aplikované fyziky a techniky se podílí na organizaci populárně-naučných akcí pro širokou veřejnost.
 • PŘÍPRAVA BUDOUCÍCH PEDAGOGŮ
  Katedra aplikované fyziky a techniky odborně připravuje budoucí pedagogy v oblasti fyziky, techniky a příbuzných předmětů.
 • POPULARIZACE FYZIKY A TECHNIKY
  Katedra aplikované fyziky a techniky se podílí na organizaci populárně-naučných akcí pro širokou veřejnost.
 • INOVACE VYUČOVÁNÍ FYZIKY
  Katedra aplikované fyziky a techniky spolupracuje se středními a základními školami v regionu ve snaze zkvalitnit vzdělávání ve fyzice.


Aktuálně

Dr. Vochozka získal od nadace ČEZ pro svou školu v Plané nad Lužnicí 200 tisíc korun
Dr. Vladimír Vochozka získal ocenění Fyzikář roku a od nadace ČEZ získal pro svojí školu v Plané nad Lužnicí finanční příspěvek 200 tisíc korun. Více si můžete přečíst na: https://www.svetenergie.cz/cz/aktuality/98-fyzikar-roku-ziskal-pro-svou-skolu-v-plane-nad-luznici-200-t..
Celý příspěvek →
Přírodovědný inspiromat
8. 2. 2018 katedra hostila další ročník přírodovědného ispiromatu. Akce byla určena pro učitele přírodovědných oborů na ZŠ a SŠ. Inspiromat připravují pracovníci Katedry didaktiky fyziky MFF UK v Praze ve spolupráci s aktivními ZŠ a SŠ pedagogy...
Celý příspěvek →
DVUF: Částice, ze kterých je náš svět 2
21. 2. 2018 proběhla první přednáška cyklu Dalšího Vzdělávání Učitelů Fyziky (DVUF) na téma: Částice, ze kterých je náš svět? 2. Přednášejícím byl Doc. RNDr. Jiří Dolejší, CSc., Ústav částicové a jaderné fyziky, Matematicko-fyzikální fakulta University Karlovy Pra..
Celý příspěvek →
Ocenění organizátorů výstavy za popularizaci fyziky
Česká fyzikální společnost (konkrétně sekce Jednoty českých matematiků a fyziků) udělila organizátorům výstavy „K jádru vědy“, mezi kterými měli své početné zastoupení studenti a členové Katedry aplikované fyziky a techniky, ocenění za významný čin v popula..
Celý příspěvek →
Veletrh nápadů učitelů fyziky na naší katedře v roce 2018
Katedra aplikované fyziky a techniky v současné době začíná intenzivně připravovat v pořadí již 23. Veletrh nápadů učitelů fyziky, který bude v roce 2018 pořádat...
Celý příspěvek →