Katedra germanistiky

 

Univie: summer school for Czech-Austrian Language Tandem:
Sommerkolleg České Budějovice 2021

Letní kolegium České Budějovice se bude v roce 2021 konat v termínu od 11. do 31. července 2021.

Termín přihlášení je do 30. 4. 2021.

Dle epidemické situace kolegium proběhne buď prezenčně nebo online. V obou případech se můžete těšit na zajímavou výuku, intenzivní spolupráci s rakouskými studenty a studentkami a setkání se zajímavými osobnostmi. Rozhodnutí o formě, ve které kolegium proběhne, padne dle vývoje situace na konci května.

Velmi doufáme, že kolegium proběhne prezenčně. Ale ani online forma nemusí znamenat jen hodiny u počítače. Již nyní testujeme během minitandemů, kterých se účastní studenti a studentky z Vídně a Českých Budějovic, co vše nám online výuka dovolí. A jde to, nikdy není nuda. V létě to bude případně ještě snazší a zábavnější. Určitě budeme pracovat třeba na společných miniprojektech v terénu a nás (i Vás) jistě napadne spousta zajímavých aktivit a možností spolupráce.

Aktuálně upravujeme program a připravujeme pro Vás všechny potřebné informace a podklady. Předem Vám velmi děkujeme za trpělivost a shovívavost. Současná nejistota nám plánování a přípravu velmi komplikuje. Jsme tu ale pro Vás a moc se na letní spolupráci těšíme.

Případné dotazy posílejte prosím na kusova@pf.jcu.cz.

 

Katedra germanistiky PF JU realizuje ve spolupráci s Universität Wien a za finanční podpory programu AKTION Česká republika – Rakousko mezinárodní stipendijní projekt pro české a rakouské studující. Na roky 2016–2018 byla kolegiu propůjčena prestižní známka univie: summer / winter school. Nově byl label univie: summer/winter school udělen také na roky 2019–2021.

ECTS
Českým studujícím mohou být po splnění všech podmínek uděleny čtyři kredity. Podmínkou je registrace v univerzitním systému STAG a účast na kolegiu v plném rozsahu, konkrétně tedy celý jazykový kurz (+ požadované výstupy), dle vlastní volby volitelný seminář nebo workshop, účast na všech odborných exkurzích a autorských čteních. Uznání kreditů pro studenty z jiných univerzit než JU je nutné dohodnout na domovské univerzitě. PF JU v tomto ohledu poskytuje veškerou podporu (doklady o účasti a udělení kreditů, individuální podpora v případě dalších potvrzení).

 

Podrobnosti – čeští studující

Bewerbung – Österreichische Studierende

 

Prospekt 2021 (.pdf)

Prospekt 2021

 

 

 

Aktuelles

 

 

 

 

Katedra germanistiky ]