Toto je záložní verze starého webu Pedagogické fakulty JU (https://old.pf.jcu.cz), která již nebude dále aktualizována.

Od září 2022 funguje nový web fakulty na standardní adrese https://www.pf.jcu.cz.

Symbol PF Efektivní práce s textem v textovém editoru

DVPP - Studium k prohlubování odborné kvalifikace

Typ programu:

Jedná se o vzdělávací program k prohlubování odborné kvalifikace podle § 10 vyhlášky č. 317/2005 Sb., o dalším vzdělávání pedagogických pracovníků, akreditační komisi a kariérním systému pedagogických pracovníků, ve znění pozdějších předpisů.

Cílová skupina:

Cílovou skupinu tvoří učitelé na druhém stupni základních škol, na středních školách.

Profil programu:

Program je akreditován MŠMT v systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, číslo akreditace Č.j.: MSMT- 13080/2018-2-500.
Kurz je vhodný i pro program OP VVV (lze hradit ze šablon).

Termín konání kurzu:

9. 3. 2019 od 9:00 do 16:00 hodin.

Místo konání kurzu:

Budova PF JU, Jeronýmova 10, České Budějovice, učebna J243.

Úplata za kurz:

1 000,- Kč

Úplata je splatná desátý pracovní den předcházející termínu konání kurzu. Předem prosím nic neplaťte, pokyny k platbě budou přihlášeným zájemcům zaslány po uzavření příjmu přihlášek na jejich e-mailovou adresu.
Pokud za Vás úplatu uhradí zaměstnavatel, uveďte do poznámky v přihlášce přesnou adresu zaměstnavatele, IČO, DIČ, Vaše jméno a příjmení.

Storno podmínky:

V případě zrušení přihlášky ze strany zájemce ve lhůtě 5 až 9 pracovních dní před zahájením kurzu je účtován storno poplatek ve výši 50 % stanovené úplaty. Při pozdějším zrušení přihlášky je účtován storno poplatek v plné výši stanovené úplaty. Podáním přihlášky zájemce souhlasí s uvedenými storno podmínkami.

Příjem přihlášek: od 14. 9. 2018 do 22. 2. 2019

Přihláška:

Přihláška je dostupná na http://czv.jcu.cz/cs/kurzy-pro-verejnost/kurz?id=11313

Přihláška je v systému automaticky po vyplnění a potvrzení odeslána v elektronické podobě. Poštou se neposílá.

Účel vzdělávání:

Absolvování kurzu v rámci celoživotního vzdělávání (dále jen kurz „CŽV“) vede k prohlubování odborné kvalifikace pedagogických pracovníků v souladu s § 10 vyhlášky č. 317/2005 Sb.

Osvědčení:

Po splnění požadavků pro absolvování kurzu je účastníkům předáno osvědčení.

Forma studia:

Prezenční - seminář.

Cíle studia:

Cílem kurzu je zdokonalit základní dovednosti a znalosti účastníků kurzu a umožnit tak efektivnější využití textového editoru pro vytváření, úpravy nejrůznějších textů a textových dokumentů.

Rozsah studia:

8 vyučovacích hodin.

Studijní plán:

Vzdělávací program nabízí účastníkům možnost lépe se orientovat v problematice zpracování elektronických textů účastníka a efektivněji i efektněji využívat možností textových editorů.

Účastník se nejprve připomene základní pojmy, postupy, úkony, poté si na konkrétních úlohách vyzkouší editaci textu a zkonzultuje případné problémy a zkoriguje chyby.

Výuka probíhá formou řešení úloh a problémů z oblasti zpracování elektronických písemností a je zaměřena na zvládnutí následujících témat (v závorkách za názvy témat jsou uvedeny jejich přibližné hodinové dotace, za jednotku je brána vyučovací hodina o 45 minutách):

• Norma pro úpravu písemností [1 hod.]
    Internetová příručka Ústavu pro jazyk český prirucka.ujc.cas.cz.
    ČSN 01 6910. Typografické rady na cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:Typografické_rady.
  • Dokument [1 hod.]
    Struktura textového dokumentu, členění dokumentu, zobrazení dokumentu.
  • Formátování [2 hod.]
    Písmo, formát písma. Odstavec a jeho formát. Kopírování formátu.
    Použití stylů.
    Chyby.
  • Seznamy [0,5 hod.]
    Jednoduché, víceúrovňové seznamy. Odrážky.
  • Tabulky [0,5 hod.]
    Vložení tabulky. Převod textu na tabulku a zpět. Formátování
  • Objekty v textu [1,5 hod]
    Obrázky, WordArt, vzorce (rovnice), textové pole
  • Zdroje (prameny) [0,5 hod.]
    Citace textových zdrojů, obrázků, bibliografie.
  • Reference [1 hod.]
    Obsah, seznamy obrázků, seznamy tabulek, seznamy citací.

Studijní opory:

Účastníci obdrží přístupová hesla do elektronického prostředí, kde jsou studijní opory zveřejněny.

Požadavky pro absolvování programu:

Po ukončení každého kurzu bude provedeno dotazníkové šetření mezi absolventy.

Minimální kapacita kurzu: 10 účastníků

Maximální kapacita kurzu: 20 účastníků

Podmínky pro přijetí do kurzu:

Do kurzu může být přijat jen zájemce, který v řádném termínu zaslal přihlášku v pořadí nepřekračujícím maximální kapacitu kurzu a uhradil stanovenou úplatu.

Odborný garant: RNDr. Hana Havelková

Organizační garant: Centrum DVPP, e-mail: havelkoval@pf.jcu.cz, tel: 387 773 025

Další organizační informace:

Organizační garant kurzu CŽV je oprávněn ke zrušení příslušného kurzu v případě, že počet účastníků CŽV zapsaných do kurzu je menší než minimální počet účastníků stanovený v popisu kurzu. Účastníkům zapsaným v kurzu se v takovém případě vrací uhrazený poplatek v plné výši.