Symbol PF Vyučující a studenti se zdokonalovali v sebeobranných dovednostech

Vyučující a studenti se zdokonalovali v sebeobranných dovednostech

 

Dne 26. října 2013 se v tělocvičně Emy Destinové uskutečnil již devátý popularizační seminář projektu scienceZOOM.

Praktický seminář byl zaměřen na tradiční i netradiční přístupy ve výuce a metodice sebeobrany a byl určen pro učitele tělesné výchovy na ZŠ, SŠ a VŠ, pro VŠ studenty tělesné výchovy i pro další zájemce.

Praktický seminář byl rozdělen do dvou cvičebních bloků. První blok vedl PaedDr. Ludvík Michalov, Ph.D., odborný asistent KTVS PF JU, který se zaměřuje na úpolové disciplíny, bojová umění a zdravotní systémy Východu, držitel mistrovských stupňů ve čtyřech bojových uměních a sportech (Aikido, Karate, Judo, Jiu Jitsu). Účastníci si po předchozí demonstraci mohli - pod odborným vedením - vyzkoušet různé sebeobranné techniky a dovednosti (páčení, blokování, znehybnění…) proti běžným modelovým útokům útočníka. Konstrukce sebeobranných situací byla zaměřena proti vedeným útokům potencionálního útočníka, který využívá převážně úchopy za ruce, paže a tělo s následnou hrozbou úderů či ohrožením chladnou zbraní. Hlavním cílem účastníků byl praktický nácvik a procvičení dovedností využitelných pro osobní sebeobranu a sebeochranu.

Druhý cvičební blok lektoroval Bc. Jiří Faktor, instruktor služební přípravy KŘ Policie ČR ČB, trenér I. tř. FTVS specializace karate a sebeobrana, trenér státní reprezentace ČSKe, vítěz Světových her WPFG a nositel 5. danu v karate.
Kromě praktických ukázek sebeobranných technik předal účastníkům užitečné informace o psychologii útočníků a o způsobech sebeobrany v běžném životě.