Přehled Strategických projektů JU, na kterých PF JU participuje

NPO Transformace – JU

Cílem projektu je naplnit cíle stanovené v reformě 3.2.1 Národního plánu obnovy „Transformovat vysoké školy s cílem adaptace na nové formy učení a v odpovědi na měnící se potřeby trhu práce v post-covidové obnově“ (komponenta 3.2 „Adaptace kapacity a zaměření školních programů“), a přispět tak mj. i k naplňování prioritních cílů Strategického záměru ministerstva pro oblast vysokých škol na období od roku 2021 („SZ2021+“), Strategie internacionalizace vysokého školství na období od roku 2021 a na ně navazujících strategických dokumentů jednotlivých veřejných vysokých škol.

V rámci JU jsou do projektu zapojeny všechny součásti: Ekonomická fakulta, Pedagogická fakulta, Fakulta rybářství a ochrany vod, Filozofická fakulta, Přírodovědecká fakulta, Teologická fakulta, Fakulta zemědělská a technologická a Zdravotně sociální fakulta.

Bližší informace zde

Mezinárodní mobility II

Projekt je zaměřen na posílení mezinárodní spolupráce a rozvoj lidských zdrojů ve výzkumu. Hlavním cílem projektu je podpora profesního růstu výzkumných, technických a administrativních pracovníků JU a rozvoj JU jako výzkumné organizace prostřednictvím posílení lidských zdrojů.

Bližší informace k projektu zde