Katedra germanistiky

 

Univie: summer school for Czech-Austrian Language Tandem:
Sommerkolleg České Budějovice 2021

Letní kolegium České Budějovice se bude v roce 2021 konat v termínu od 11. do 31. července 2021.

Vzhledem ke složité epidemické situaci se termín pro přihlašování na letošní Sommerkolleg prodlužuje do 31. 5. 2021. Vzhledem k tomu, že původní lhůta skončila 30. 4. 2021, budou uchazeči a uchazečky v případě splnění všech podmínek nadále přijímáni dle pořadí, ve kterém se na kolegium přihlásí.

Dle epidemické situace kolegium proběhne buď prezenčně nebo online. V obou případech se můžete těšit na zajímavou výuku, intenzivní spolupráci s rakouskými studenty a studentkami a setkání se zajímavými osobnostmi. Rozhodnutí o formě, ve které kolegium proběhne, padne dle vývoje situace na konci května.

Velmi doufáme, že kolegium proběhne prezenčně. Ale ani online forma nemusí znamenat jen hodiny u počítače. Již nyní testujeme během minitandemů, kterých se účastní studenti a studentky z Vídně a Českých Budějovic, co vše nám online výuka dovolí. A jde to, nikdy není nuda. V létě to bude případně ještě snazší a zábavnější. Určitě budeme pracovat třeba na společných miniprojektech v terénu a nás (i Vás) jistě napadne spousta zajímavých aktivit a možností spolupráce.

Aktuálně upravujeme program a připravujeme pro Vás všechny potřebné informace a podklady. Předem Vám velmi děkujeme za trpělivost a shovívavost. Současná nejistota nám plánování a přípravu velmi komplikuje. Jsme tu ale pro Vás a moc se na letní spolupráci těšíme.

Případné dotazy posílejte prosím na kusova@pf.jcu.cz.

 

Katedra germanistiky PF JU realizuje ve spolupráci s Universität Wien a za finanční podpory programu AKTION Česká republika – Rakousko mezinárodní stipendijní projekt pro české a rakouské studující. Na roky 2016–2018 byla kolegiu propůjčena prestižní známka univie: summer / winter school. Nově byl label univie: summer/winter school udělen také na roky 2019–2021.

ECTS
Českým studujícím mohou být po splnění všech podmínek uděleny čtyři kredity. Podmínkou je registrace v univerzitním systému STAG a účast na kolegiu v plném rozsahu, konkrétně tedy celý jazykový kurz (+ požadované výstupy), dle vlastní volby volitelný seminář nebo workshop, účast na všech odborných exkurzích a autorských čteních. Uznání kreditů pro studenty z jiných univerzit než JU je nutné dohodnout na domovské univerzitě. PF JU v tomto ohledu poskytuje veškerou podporu (doklady o účasti a udělení kreditů, individuální podpora v případě dalších potvrzení).

 

Podrobnosti – čeští studující

Bewerbung – Österreichische Studierende

 

Prospekt 2021 (.pdf)

Prospekt 2021

 

 

 

Aktuelles

Prodloužení lhůty pro přihlášení

Vzhledem ke složité epidemické situaci se termín pro přihlašování na letošní Sommerkolleg prodlužuje do 31. 5. 2021. Vzhledem k tomu, že původní lhůta skončila 30. 4. 2021, budou uchazeči a uchazečky v případě splnění všech podmínek nadále přijímáni dle pořadí, ve kterém se na kolegium přihlásí.
V pátek 7. 5. 2021 se od 11,30 do 13,00 koná náš poslední minitandem se studenty z Vídně. Zkuste si s námi Sommerkolleg v malém a vyzkoušejte si konverzaci s rakouskými studenty češtiny. Bližší informace Vám ráda poskytnu. Jana Kusová (kusova@pf.jcu.cz)

03. 05. 2021
 

Online-Meeting zum diesjährigen Sommerkolleg

Chcete se zúčastnit letošního Letního kolegia v Českých Budějovicích? Máte nějaké otázky? Zeptejte se dr. Jany Kusové, která kolegium připravuje a má na starosti české studenty a studentky.
Sejdeme se přes platformu MS TEAMS ve čtvrtek 22. 4. 2021 v 18 hodin. Odkaz na schůzku:
https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ZWZjMjYxMWEtNTN...

19. 04. 2021
 

 

 

 

 

Katedra germanistiky ]