• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Akademický senát PF JU se připojuje k prohlášení AS JU k útoku na FF UK

Akademický senát PF JU se připojuje k prohlášení AS JU k útoku na FF UK

Prohlášení Akademického senátu Jihočeské univerzity k útoku na Filozofické fakultě UK

S hlubokým zármutkem, soucitem a zároveň zděšením jsme my, členové Akademického senátu Jihočeské univerzity sledovali hrozivé události včerejšího večera.

Tento akt čirého a neomluvitelného zla námi otřásl a zasáhl nás o to více, že se udál na akademické půdě sesterské Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Veškerá akademická půda by měla představovat místo bezpečí pro všechny studenty a pedagogy, a proto nás včerejší násilí natolik ranilo.

Vyjadřujeme neskutečný obdiv a podporu všem přeživším a ceníme si jejich nesmírné odvahy, solidarity vůči anglicky mluvícím spolužákům a rychlých reakcí, které mnohdy zachránily životy. Nedokážeme si představit bolest a pocit bezmoci všech pozůstalých, jejich rodin, přátel, spolužáků a známých. Alespoň takto tedy vyjadřujeme naši nejupřímnější soustrast. Rovněž jsme v myšlenkách s kolegy, kteří dosud bojují o život a pevně věříme v brzké uzdravení všech raněných.

Pro všechny studenty Jihočeské univerzity připojujeme též číslo na krizové linky zřízené Policií ČR (974 823 158, 227 272 225) a psychologickou poradnu JU (https://www.pf.jcu.cz/cz/fakulta/ostatni-pracoviste/poradna). V případě potřeby duchovní podpory a pomoci je též možné se obracet na duchovní mezi akademiky Teologické fakulty JU: https://www.tf.jcu.cz/cz/fakulta/aktualne/pomoc-bez-obav.

Nebojte se prosím ozvat a obrátit se na tyto linky – nejste v tom sami!

Akademický senát Jihočeské univerzity
22. 12. 2023

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, se začátkem minulého akademického roku 2022/2023 jsme spustili nové webové stránky naší fakulty. Současně bude nějakou dobu dostupná i záložní verze starého webu na adrese https://old.pf.jcu.cz.