Aula Miroslava Papáčka hostila Festival ukrajinské a české mládeže

V souvislosti s událostmi na Ukrajině se na naší fakultě můžeme setkávat s celou řadou forem pomoci a aktivit. I přes složitou mezinárodní situaci se snaží partnerské vysoké školy a další vzdělávací instituce pokračovat i nadále ve spolupráci. Důkazem toho se stala akce, která proběhla ve čtvrtek 21. března 2024 v Aule Miroslava Papáčka, kde se představili žáci vybraných základních a středních škol z Podkarpatské oblasti se svými hudebními a tanečními vystoupeními na Festivalu ukrajinské a české mládeže. Atmosféra více než dvě hodiny trvajícího nabitého programu byla velmi přátelská, vstřícná a zároveň navýsost emotivní. Do programu se společně s ukrajinskými žáky zapojili i čeští žáci a předváděli svá úžasná taneční, pěvecká i instrumentální vystoupení. Mezi asi pěti desítkami ukrajinských žáků bylo i několik těch, kteří přijeli z dětského domova v Užhorodě, který se stará o válečné sirotky. Patronát nad těmito dětmi má Východoevropská slovanská univerzita v Užhorodu, která je partnerem naší fakulty již deset let. Spolupořadatelem celé akce byla kromě Pedagogické fakulty (katedry hudební výchovy a katedry pedagogiky) také Základní škola Nová v Českých Budějovicích, Základní škola Hluboká nad Vltavou a Gymnázium Česká, jejichž studenti a žáci na koncertě také vystupovali. Všem vystupujícím patří ohromný dík za skvělé divácké zážitky.

Pro úplnost ještě uvádíme, že ukrajinské děti svůj kulturní program nadcházející den – tedy v pátek 22. března 2024 – představili také na Velvyslanectví Ukrajiny v Praze.