Biologické adventní bádání - žáci základních škol navštívili naši fakultu

Ve druhém prosincovém týdnu zavítaly na Pedagogickou fakultu JU dvě skupiny žáků na program, který si pro ně přichystali studenti navazujícího magisterského studia z katedry biologie. V úterý 12. 12. 2023 dorazili žáci ze Základní školy Josefa Kajetána Tyla v Písku pod vedením naší absolventky Mgr. Terezy Veselé, se kterými program realizovaly Bc. Markéta Klokočková, Bc. Nikol Podlešáková a Bc. Aneta Říhová. Ve středu přišli žáci ze ZŠ Pohůrecká, České Budějovice společně s Mgr. Štěpánkou Zikmundovou, která se věnuje studentům učitelství přírodopisu při průběžných praxích. Těmto žákům se věnovali Bc. Lukáš Gažák, Bc. Radka Říhová a Bc. Daniela Votrubová. Žáci si v rámci programu osvojili nové poznatky z učiva o savcích, slyšeli spoustu zajímavostí a vyzkoušeli si i práci s mikroskopem.

Moc si vážíme spolupráce s oběma zmíněnými školami a máme radost, že ZŠ J. K. Tyla v Písku se v příští roce stane další fakultní školou Pedagogické fakulty.

Děkujeme všem zúčastněným, studentům, kolegyním z praxe i žákům a těšíme se na další společné aktivity.