• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Deset let spolupráce našich germanistů s katedrou školní pedagogiky Filozofické fakulty v Pasově

Deset let spolupráce našich germanistů s katedrou školní pedagogiky Filozofické fakulty v Pasově

Není to vůbec samozřejmé a už vůbec ne jednoduché nepřetržitě rozvíjet aktivní spolupráci se zahraničním partnerem. Pokud se takové vzájemné akce včetně výměnných pobytů konají deset let po sobě, pak už si to zaslouží minimálně obdiv. A nebyli by to naši germanisté, kdyby desáté výročí intenzivní spolupráce s pasovskými pedagogy a studenty neoslavili opět týdnem doslova nabitým nejrůznějšími přednáškami, workshopy či exkurzemi. Posuďte sami: Od 18. 6. 2023 se totiž bude konat již desátý projekt realizovaný katedrou germanistiky PF JU a katedrou školní pedagogiky FF Univerzity Passau. Tentokrát organizátoři reagovali na výzvu Česko-německého fondu budoucnosti a přihlásili se k tématu roku „Jak se z toho nezbláznit - společně jsme silnější! Společně proti rezignaci – Posilujeme se navzájem!“ Připravili projekt pod názvem „Společně proti stresu: podpora odolnosti studentů učitelství v bavorsko-českém příhraničí“ a od neděle 18. 6. 2023 tak bude 20 českobudějovických a 20 pasovských studentek a studentů společně vymýšlet, jak se v učitelském povolání stresu co nejefektivněji vyhnout. Připravili si zajímavou a zábavnou výuku němčiny pro studentky a studenty Gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře, v Pasově budou pod vedením odborníků natáčet krátká videa s pohybovými chvilkami vhodnými pro výuku němčiny, zejména pro ty okamžiky, kdy jsou žáci unavení a nekoncentrovaní. Zdraví a zdravý životní styl bude předmětem odborných debat. Tento nesporně zajímavý projekt bude finančně podpořen Česko-německým fondem budoucnosti a Bavorsko-českou vysokoškolskou agenturou. Za organizační podporu nesmíme zapomenout vyjádřit veliký dík i oběma zúčastněným fakultám. Na závěr chceme popřát našim i pasovským pedagogům a studentům zdárný průběh projektu! Ať se vše podaří! Dvěma fotografiemi se vracíme k jednomu z předchozích studijních pobytů pasovských pedagogů a studentů na naší fakultě.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, se začátkem minulého akademického roku 2022/2023 jsme spustili nové webové stránky naší fakulty. Současně bude nějakou dobu dostupná i záložní verze starého webu na adrese https://old.pf.jcu.cz.