Dvacátý osmý ročník Veletrhu nápadů učitelů fyziky organizovala naše fakulta

K největším akcím, které na území České republiky pravidelně probíhají se zaměřením na učitele fyziky, patří tradičně Veletrh nápadů učitelů fyziky. Letošní ročník – v pořadí dvacátý osmý – organizovala v prvním zářijovém víkendu naše katedra aplikované fyziky a techniky v prostorách Fakulty zemědělské a technologické PF JU. Účastníci této konference představili mnoho zajímavých a inovativních metod výuky fyziky. Konference přilákala kolem 150 účastníků, většinou učitelů z různých typů škol nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Prezentace obsahovaly často netradiční náměty, které mohou být úspěšně aplikovány v moderní výuce fyziky. Dále bylo zajímavé nové pojetí známých experimentů a demonstrací.

Veletrh nápadů učitelů fyziky dokázal, že nabízí mnoho inspirace a možností pro zlepšení pedagogického procesu. Na realizaci mnoha těchto nápadů nejsou potřeba velké finanční prostředky, důležité je, aby byly rychle a efektivně začleněny do výuky. Příští ročník této skvělé akce bude hostit Plzeň!