Jak do výuky začlenit umělou inteligenci a další nové technologie? Občankáři nás pozvali na Odpoledne s umělou inteligencí!

A bylo to skvělé. Od 13 hodin se v úterý 10. října 2023 sešli v aule D240 nejen naši studenti a pedagogové, ale i jejich kolegové ze základních a středních škol Jihočeského kraje. Zástupci organizací, které se zabývají zaváděním umělé inteligence do škol, zahrnuli účastníky workshopu prezentacemi, konkrétními materiály a metodikami, které je možné využívat ve výuce. Nešlo však pouze o pasivní přijímání informací, ale všichni přítomní si mohli vyzkoušet základní i pokročilé techniky práce s umělou inteligencí, debatovali o etických i právních otázkách umělé inteligence ve školách, opomenuta nezůstala ani otázka, jak by měly na nástup umělé inteligence reagovat vysoké školy. Se svými prezentacemi vystoupili: Rudolf Rosa (technologický garant projektu Aignos a výzkumný pracovník Ústavu formální a aplikované lingvistiky MFF UK), Alena Resl (projektová manažerka Konrad Adenauer Stiftung) a Eva Nečasová (zakladatelka iniciativy AI dětem a tvůrkyně vzdělávacích materiálů). Organizátorům z katedry společenských věd PF JU děkujeme za podnětné a velmi inspirativní odpoledne!