• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Jarní prázdniny s matematikou - a nejen s ní!

Jarní prázdniny s matematikou - a nejen s ní!

Tak už je to tady! Akce, která slibuje matematické dobrodružství o vesmíru formou zábavné hry, právě začala. Od pondělí do pátku (6. 3. - 10. 3.) se koná příměstský tábor pořádaný naší katedrou matematiky. S doplňkovými aktivitami se do této skvělé akce zapojily katedry výtvarné výchovy a tělesné výchovy a sportu. Z fotografií, které jsme pořídili hned při zahájení akce, je zřejmé, že do tajemství vesmíru se děti ponořily s pomocí Navigačního portálu velmi energicky. Dopoledne děti počítaly, jak se dá vesmírem cestovat, odpoledne pak kreslily při workshopu Vesmírná odysea některé hvězdy, planety i černé díry. Nejmladšímu účastníkovi příměstského tábora je sedm let, nejstaršímu čtrnáct, z nejvzdálenějšího města je pak účastník z Přerova nad Labem.

Týdenní akce nabídne celou plejádu aktivit podporujících mimo jiné logické myšlení, prostorovou představivost i schopnost rozhodovat se.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, se začátkem minulého akademického roku 2022/2023 jsme spustili nové webové stránky naší fakulty. Současně bude nějakou dobu dostupná i záložní verze starého webu na adrese https://old.pf.jcu.cz.