Jedenáctý ročník mezinárodní konference Užití počítačů ve výuce matematiky

K tradiční a zároveň prestižní mezinárodní akci patří konference Užití počítačů ve výuce matematiky. Její jedenáctý ročník se konal za účasti zahraničních hostů ze čtyř států ve dnech 9. až 11. listopadu 2023 v prostorách Zemědělské a technologické fakulty JU. Organizačně se na akci podílely jak katedra matematiky Pedagogické fakulty JU, tak Společnost učitelů matematiky Jednoty českých matematiků a fyziků společně s pobočným českobudějovickým spolkem této Jednoty.

Třídenní program zahrnoval vedle plenárních přednášek celou řadu workshopů, ve kterých se prolínala témata od digitálních kompetencí a dovedností, přes implementaci 3D tisku a virtuálních platforem ve výuce matematiky až po užití počítačových platforem a hlavolamů, opomenuta nezůstala ani robotika. O důležitosti a potřebnosti těchto témat na našich školách všech typů není pochyb. Proto děkujeme za takovou skvěle zorganizovanou akci a těšíme se na její další ročník!