Ministr školství, mládeže a tělovýchovy prof. JUDr. Vladimír Balaš, CSc. na setkání s pedagogy a studenty

Témata jako absolvent učitelství a provázející učitel, revize rámcových vzdělávacích programů, financování školství, nedostatek učitelů v určitých aprobacích a také v některých regionech - o tom všem a mnoha dalších kontextech našeho školství se debatovalo v pondělí 20. 3. 2023 před zcela zaplněnou Aulou Miroslava Papáčka na naší fakultě. Významným hostem, který odpovídal na dotazy pedagogů a studentů Jihočeské univerzity, byl ministr školství, mládeže a tělovýchovy prof. JUDr. Vladimír Balaš, CSc., kterého doprovázela paní děkanka doc. RNDr. Helena Koldová, Ph.D. Kromě výše uvedených témat se dotazy dotýkaly možného propojení výtvarné výchovy a hudební výchovy do jednoho uměleckého předmětu, opomenuta nezůstala ani problematika tolik diskutované a zároveň potřebné mediální výchovy. Pan ministr podpořil výzvu zástupců katedry germanistiky k ponechání druhého cizího jazyka jako povinného předmětu na základních školách. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a svými dotazy přispěli k příjemné a zároveň věcné atmosféře!