Možnosti studia pro ukrajinské studenty na PF JU

Pedagogická fakulta JU může uchazečům z řad ukrajinských studentů nabídnout:

1. Řádné studium v akreditovaných studijních programech, – v českém jazyce. Více informací k jednotlivým studijním programům poskytne uchazečům Studijní oddělení PF JU (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).
  2. Studijní stáž – nabídka je určena studentům pedagogických oborů. Studenti musí ovládat alespoň 1 cizí jazyk – anglický, německý nebo ruský – na jazykové úrovni min. B1 (dle CEFR). Studenti budou přijímání jako tzv. freemovers a budou integrování do již probíhající výuky v daném semestru akademického roku 2021/2022 a následně 2022/23. Přihlašování pro letní semestr je možné do 15. 4. 2022. Pro ZS 2022/23 je možné přihlašování do 30. 9. 2022.

Novým studentům z řad ukrajinských uchazečů bude moci fakulta vyplácet stipendium ve výši 7 500 Kč – 10 000 Kč měsíčně, které bude poté fakultě hrazeno z FVP MŠMT.
7 500 Kč obdrží studenti krátkodobých studijních stáží (bod 2), 10 000 Kč obdrží studenti při studiu celého studijního programu (bod 1).

Fakulta nedisponuje vlastními ubytovacími kapacitami, avšak předpokládá se součinnost Kolejí a menz JU.

Kontakt: