• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Naše paní děkanka na otevření zmodernizované mateřské školy pro zrakově postižené

Naše paní děkanka na otevření zmodernizované mateřské školy pro zrakově postižené

Nově zrekonstruované a zmodernizované prostory v Mateřské škole pro zrakově postižené v Českých Budějovicích si v pondělí 14. listopadu přišli prohlédnout zástupci českobudějovického magistrátu, Krajského úřadu Jihočeského kraje a dalších spolupracujících organizací, mezi které patří i naše fakulta. Paní děkanka doc. RNDr. Helena Koldová, Ph.D. si prohlédla nové vybavení tříd se speciálními pomůckami a hračkami pro děti se zrakovým postižením, seznámila se i s moderními speciálně pedagogickými metodami diagnostiky v komplexní péči o zrakově postižené děti.

Mateřská škola pro zrakově postižené, která sídlí v Zachariášově ulici v Českých Budějovicích, je jedinou mateřskou školou pro zrakově postižené děti v Jihočeském kraji. Vykonává nejen výchovné a vzdělávací aktivity mateřské školy, ale zároveň je její nedílnou součástí speciálně pedagogické centrum pro zrakově postižené děti předškolního i školního věku, i pro ale studenty. Podnětné prostředí pro děti se všemi stupni a typy zrakových vad je organizačně zajištěno týmem odborníků zejména z těchto oblastí: speciální pedagogika, psychologie, logopedie, fyzioterapie a samozřejmě oftalmologie.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, se začátkem minulého akademického roku 2022/2023 jsme spustili nové webové stránky naší fakulty. Současně bude nějakou dobu dostupná i záložní verze starého webu na adrese https://old.pf.jcu.cz.