• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Naši germanisté opět na cestách a opět v akci

Naši germanisté opět na cestách a opět v akci

Pedagogové a studenti z katedry germanistiky PF JU hostili od neděle 5. listopadu 2023 své kolegy z Filozofické fakulty univerzity v Pasově. Všichni společně rozpracovávali aktivity pro výuku němčiny vztahující se k problematice zdravého životního stylu, emocím a pohybu. Tyto výukové aktivity poté realizovali v pondělí 6. listopadu v sedmi smíšených česko-německých skupinách na Gymnáziu J. V. Jirsíka a vyzkoušeli si tak, jaké to je vyučovat po boku rodilých mluvčích. Následující den, tedy v úterý, pak čeští i němečtí studenti společně odjeli nejprve na Gymnázium v Grafenau, kde se budou vedle hospitací za vedení odborníků z pasovské univerzity cíleně věnovat vymýšlení pohybových aktivit vhodných pro výuku němčiny, vyslechnou si ale i vysokoškolskou přednášku v němčině a zúčastní se bavorského kulturního večera. Z Grafenau povede tato studijní cesta na pasovskou univerzitu, kde až do čtvrtka 9. 11. budou všichni zúčastnění dále rozvíjet své pedagogické zkušenosti.

Finančně celý projekt podpořily tyto organizace: Česko-německý fond budoucnosti (ČNFB) a Bavorsko-česká vysokoškolská agentura (BTHA).

Naše fotografie přibližují první dny pobytu v Českých Budějovicích.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, se začátkem minulého akademického roku 2022/2023 jsme spustili nové webové stránky naší fakulty. Současně bude nějakou dobu dostupná i záložní verze starého webu na adrese https://old.pf.jcu.cz.