Naši hrdinové – dobrovolníci

S dobrovolnictvím má už naše fakulta zkušenosti, proto jsme byli potěšeni, že zájem ani ve druhé vlně pandemie nepolevil. Jelikož nechceme, aby pomoc našich studentů a studentek zůstala anonymní, rádi dnes zveřejňujeme jména těch, jejichž práce si moc a moc vážíme!

Máme štěstí, že takové hrdiny – dobrovolníky mezi sebou máme! Děkujeme!!!

A teď konkrétní příklady pomoci: 


Matematiku doučuje PETRA KUBÁKOVÁ ve dvou skupinách osmáků, v každé skupině má 3 žáky, obdobně si počíná i LUCIE PETRLÍKOVÁ s matematikou pro sedmý ročník, když zvládá doučování ve dvou skupinách po šesti žácích.

Český jazyk si vzaly na starosti ADÉLA KOLÁTOROVÁ a NATÁLIE POČINKOVÁ – obě pomáhají s doučováním v sedmé třídě, každá má na starosti 3 žáky. Petra, Lucka, Adéla i Natálie se zapojily do pomoci žákům ze Základní školy Dukelská České Budějovice.

ELIŠKA GABRIELA KOREŠOVÁ pomáhá ve Speciální mateřské škole pro nevidomé v Českých Budějovicích.

ANEŽKA ŠAFÁŘOVÁ nastoupila na Základní škole v Třeboni, aby pomáhala s plněním školních povinností dětí, jejichž rodiče jsou členy Integrovaného záchranného systému.

V Nové Bystřici se zapojila do dobrovolnické pedagogické činnosti GABRIELA DVOŘÁKOVÁ, v první třídě pomáhá s učením vietnamské žákyni a doučuje také žákyni v 5. ročníku, zároveň pomáhá členům pedagogického sboru dle potřeby s online výukou.

Pečovatelskou službu města Kolín oslovila s nabídkou pomoci ANNA KOŠATOVÁ, pomáhá s rozvozem obědů seniorům i s přípravou jídla.

DAVID VESELÝ se zaměřil na doučování českého jazyka na Základní škole Vlašim a na Gymnáziu Benešov.

Empatickou ošetřovatelku bychom mohli potkat na covidové jednotce v Nemocnici Písek, pracuje zde LENKA VLÁŠKOVÁ.

Skvělou práci odvádějí i naši studenti informatiky, jak ukazuje následující přehled:

Martin Svatoš působí na dvou školách v Písku – Základní a mateřské škole Josefa Kajetána Tyla a Základní a mateřské škole Jana Husa – nejprve pomáhal dětem s připojením do MS Teams a učitelům s problémy s připojením do MS Teams přes mobilní OS Android či počítač. Dále vykonává technickou podporu – připojoval routery a server (demontáž i montáž), instaloval a připravoval počítače pro distanční výuku, připravoval učitelům interaktivní tabuli pro distanční výuku žáků, působí i jako konzultant.

Dominik Paclt byl ještě před uzavřením škol nápomocen při výuce informatiky na ZŠ Choustník, zde vedl také kroužek informatiky. Po uzavření školy se přeorientoval na přípravný kurz pro děti, aby byly schopny bezproblémově zvládnout distanční výuku, ve stejnou dobu vedl podobný kurz i pro vyučující. Momentálně je jeho hlavní náplní technická podpora pro vyučující v průběhu distanční výuky a být na tzv. „hotline“ na telefonu.

Jakub Ryba a Luboš Zeman pomáhají na Základní škole v Bechyni. Náplň jejich činnosti je hlavně IT podpora pro školu, během výuky pomoc s interaktivními tabulemi a přípravou výukových materiálů, dále opravovali a čistili notebooky, aby mohly být předány dětem ze sociálně slabších rodin, které k nim jinak neměly přístup.

Jan Štrosser pomáhal na dvou základních školách ZŠ a MŠ Olešnice a ZŠ a MŠ Jílovice. Zde instaloval nová zařízení (MS Office, antivirus atd..) a přeinstaloval stará. Dále se především postaral o notebooky, které školy zakoupily pro učitele a žáky v rámci mimořádné dotace MŠMT na nákup techniky pro distanční výuku – od firem je přebíral, instaloval SW pro distanční výuku, vytvářel uživatelské účty, pomáhal učitelům s nastavením, vytvářel výukové „týmy“ v MS Teams pro učitele apod.

A nakonec ještě rádi upozorňujeme na skvělý počin našeho absolventa Petra Smetanyhttps://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/petr-smetana-internetovy-portal-koronavirus-pujcovna-notebook.A201118_581602_budejovice-zpravy_jbr

Všichni máte náš velký obdiv, a proto vám alespoň takto na dálku posíláme jedno velké rouškové poděkování!

Víme, že mezi našimi studenty je další řada dalších dobrovolníků, kteří zůstávají v anonymitě. Rádi bychom také jim veřejně poděkovali – proto: VŠICHNI, KTEŘÍ POMÁHÁTE, OZVĚTE SE NÁM, čekáme na vaše zprávy: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, se začátkem minulého akademického roku 2022/2023 jsme spustili nové webové stránky naší fakulty. Současně bude nějakou dobu dostupná i záložní verze starého webu na adrese https://old.pf.jcu.cz.