• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Občankáři objevují a poznávají učitelskou praxi

Občankáři objevují a poznávají učitelskou praxi

O tom, že asistentské praxe mají svůj veliký význam a svou neopominutelnou důležitost snad ani nemá cenu diskutovat. Nakonec bylo moc dobře, že se tuto formu praxe podařilo zařadit už do bakalářských učitelských studijních programů - a to jak na základě požadavků pedagogů, tak i samotných studentů. Cílem je poznávat učitelskou praxi z jiné perspektivy. Příklady dobré praxe se tak stávají průběžně součástí výuky na naší fakultě. S dvěma takovými příklady právě v tomto příspěvku přicházíme.

Jedna skupina studentů a studentek výchovy k občanství a základů společenských věd v předposledním březnovém týdnu vyrazila na praxi do Scio školy v Českých Budějovicích, kde absolvovala celý výukový středeční den, který pravidelně probíhá v terénu mimo školu. Druhá skupina pak navštívila partnerskou školu naší fakulty – a sice Základní školu Větřní, kde byla přítomna výuce výchovy k občanství v sedmé a deváté třídě. Seznamovala se zejména s prací se žáky ze sociálně znevýhodněného prostředí. Přínosné byly zejména podrobné rozbory a diskuse s vedením školy, s paní ředitelkou Mgr. Halkou Jánovou. Fotografie z návštěv obou škol dokreslují alespoň zprostředkovaně pracovní atmosféru.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, se začátkem minulého akademického roku 2022/2023 jsme spustili nové webové stránky naší fakulty. Současně bude nějakou dobu dostupná i záložní verze starého webu na adrese https://old.pf.jcu.cz.