Pedagogická fakulta JU jako hostitel projektu „Místa a konflikty paměti“

Svým kolegům z mnichovské univerzity LMU (Ludwig-Maximillians-Universität München) se partnery při realizaci a řešení projektu s názvem „Erinnerungsorte und Erinnerungskonflikte“ (Místa a konflikty paměti) stali naši germanisté. Společný projekt realizovali o prodlouženém víkendu od pátku 14. 7. do neděle 16. 7. 2023 v Aule Miroslava Papáčka (v budově PF JU v Dukelské ulici). Zúčastnila se ho třicítka mnichovských a českobudějovických pedagogů a studentů. Garanty projektu z německé strany byl Dr. Matthias Springer a Johannnes Köck, M.A., kteří v Mnichově působí na pracovišti s názvem Institut für Deutsch als Fremdsprache. Součástí projektu byla například přednáška Mgr. Jany Kusové, Ph.D. na téma „Gratzener Bergland als Erinnerungsort. Geschichte und Gegenwart an der tschechisch-österreichischen Grenze“ („Novohradsko jako místo paměti. Dějiny a současnost na česko-rakouské hranici“), dále odborná exkurze do Českého Krumlova (prohlídka města a dvouhodinový program v muzeu „Muzeum Fotoateliér Seidel“), nebo i prezentace semestrálních projektů mnichovských studentů na téma projektu. Finanční zajištění projektu garantovala Česko-bavorská vysokoškolská agentura. Celý program třídenního pracovního setkání i několik ilustračních fotografií uvádíme jako součást této informace.

ke stažení: Erinnerungsorte und Erinnerungskonflikte - Programm