• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Písecká Základní škola Josefa Kajetána Tyla se oficiálně stala naší fakultní školou! Těšíme se na spolupráci!

Písecká Základní škola Josefa Kajetána Tyla se oficiálně stala naší fakultní školou! Těšíme se na spolupráci!

Základní škola Josefa Kajetána Tyla a Mateřská škola Písek se v pondělí 5. února 2024 stala naší fakultní školou, a je tak oficiálním partnerem fakulty při zajišťování pedagogické praxe budoucích učitelů a dalších pedagogických pracovníků. Z tiskové zprávy písecké základní školy dále uvádíme:

Smlouvu o spolupráci a udělení statusu fakultní školy podepsali na písecké radnici za přítomnosti zástupců vedení města pana starosty M. Čapka, pana místostarosty M. Přibáně a vedoucí odboru školství a kultury A. Klimešové děkanka fakulty Helena Koldová a ředitel základní školy P. Koc. Byli přítomni i zástupci ředitele, proděkan fakulty pro praxe M. Procházka, emeritní ředitel školy J. Hladký a členové školské rady za rodiče i zřizovatele Š. Činátlová a R. Koc.

S pedagogickou fakultou spolupracujeme už dlouho. Nyní ale začíná nová etapa intenzivní a systematické spolupráce. Museli jsme splnit řadu požadavků, abychom se fakultní školou mohli stát. Jsme velmi rádi, že se to nakonec povedlo.

Status fakultní školy přináší benefity i našim pedagogům či žákům. Partnerstvím s fakultou získáváme možnost nadstandardního přístupu k informacím, ke vzdělávacím programům a projektům či k doplňkovým službám. Od spolupráce si slibujeme i personální zajištění školy do budoucna. Naši učitelé se stávají partnery kateder fakulty a výzkumných týmů, které se podílejí na přípravě budoucích kantorů, nebo realizují výzkum v jednotlivých oblastech a oborech vzdělávání, které souvisejí se studijními programy fakulty. Máme co nabídnout. My jako vedení školy i jednotliví pedagogové budeme také spolupracovat s pracovišti fakulty na přípravě a realizaci přednášek, seminářů pro studenty učitelství, budeme se podílet také na poskytování konzultací či na tvorbě výukových materiálů.

Status je škole přidělen na dva roky, smlouva o spolupráci se automaticky prodlužuje o další dva roky, a to i opakovaně, dokud o to budou mít škola i fakulta zájem.

Po podpisu smlouvy následovala prohlídka organizovaná vedoucí odboru školství a kultury pro vedení školy a zástupce pedagogické fakulty do Sladovny, galerie dětem hrou, kde vznikl další záměr spolupráce s Pedagogickou fakultou.

Tolik tedy z tiskové zprávy.

Naše fakulta je pyšná na to, že se okruh spolupracujících škol neustále rozšiřuje a že se dlouhodobě a systematicky rozvíjí oboustranně výhodná a podnětná spolupráce!

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, se začátkem minulého akademického roku 2022/2023 jsme spustili nové webové stránky naší fakulty. Současně bude nějakou dobu dostupná i záložní verze starého webu na adrese https://old.pf.jcu.cz.