• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Praha v hlavní roli – projekt katedry germanistiky PF JU seznamuje s politickou, historickou i kulturní prezentací Rakouska u nás

Praha v hlavní roli – projekt katedry germanistiky PF JU seznamuje s politickou, historickou i kulturní prezentací Rakouska u nás

Výsledky zajímavého projektu, který finančně a organizačně zaštítil mezinárodní program AKTION Česká republika – Rakousko, organizují od 13. září do 15. září 2023 naši germanisté.

Odborný workshop „Praha jako symbol v rakouské a české kulturněhistorické paměti“ zprostředkovává na příkladu Prahy společnou česko-rakouskou historii a její současnou reflexi, a sice na základě některých hmotných i nehmotných památek či fenoménů, jež jsou pro toto město typické. Předmětem studia budou především Pražský hrad a zdejší Židovské město pražské. Obě památky budou analyzovány z architektonického a historického hlediska, tematizovány budou ale také jejich nemateriální charakteristiky (symbolika, historie, narativy, interpretace, mýty, osobnosti apod.). Cílovou skupinou projektu je deset rakouských studujících z Vídeňské univerzity (Institut für Slawistik) a deset studujících z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Dalším cílem projektu je seznámení s politickou a kulturní reprezentací Rakouska v České republice. Studenti a studentky proto navštíví rakouskou velvyslankyni v České republice Dr. Bettinu Kirnbauer a Rakouské kulturní fórum v Praze. Budou tak mít jedinečnou možnost zorientovat se v dané problematice díky klíčovým osobám a institucím, jež zde působí.

Prag als Symbol im österreichischen und tschechischen kulturhistorischen Gedächtnis (prospekt ke stažení)

Rozmanité informace z realizace projektu naleznete zde: https://www.facebook.com/germanistika.pf.jcu/posts/pfbid025rfGBXogMq8pD5Q3c5NibRQ269ChH3Mi78coRUsUzUvCRcQMtuDQZmGoXoJkC2jDl

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, se začátkem minulého akademického roku 2022/2023 jsme spustili nové webové stránky naší fakulty. Současně bude nějakou dobu dostupná i záložní verze starého webu na adrese https://old.pf.jcu.cz.