Přednáška docenta Stanislava Krafta na Harvard University

První březnová středa tohoto roku byla velice významná pro naši fakultu - na prestižní Harvardově univerzitě, konkrétně v Center for Geographic Analysis, vystoupil se svou přednáškou na téma „GIS-Based Research On Traffic Accidents Using Advanced Statistical Methods“ doc. RNDr. Stanislav Kraft, Ph.D. z katedry geografie.

Ve svém vystoupení podrobně popsal inovativní přístupy využívání geografických informačních systémů (GIS) k identifikaci hotspotů dopravních nehod motocyklů v České republice a k modelování rizikovosti úseků silniční sítě pro motocyklovou dopravu. Přednáška byla založena na nedávno vydaných publikacích docenta Krafta a jeho výzkumného týmu. V následné diskuzi s pracovníky Harvard University bylo evidentní, že v přednášce představené přístupy přítomné posluchače zaujaly, neboť mohou být využívány univerzálně i v prostředí USA. Výsledkem bylo navázání spolupráce v této oblasti, kde se plánuje podání výzkumného grantu a společných publikací. Děkujeme za vzornou reprezentaci fakulty!