Slavnostní shromáždění k 30. výročí Rakouské knihovny České Budějovice, výstava i autorské čtení - to vše v režii katedry germanistiky PF JU

Den učitelů oslavila katedra germanistiky Pedagogické fakulty JU hned několika akcemi v jednom jediném dni. Nejprve uvítali její pedagogové a studenti vzácné hosty na zahájení slavnostního shromáždění k 30. výročí Rakouské knihovny České Budějovice - rektor Jihočeské univerzity prof. PhDr. Bohumil Jiroušek, Dr. přivítal velvyslankyni Rakouské republiky v ČR dr. Bettinu Kirnbauer, mezi hosty nechyběli ani prof. PhDr. Václav Bok, CSc., zástupci vedení PF JU či bývalí pedagogové katedry germanistiky. Oficiální program měl dvě části - a sice ten dopolední se odehrával v prostorách Akademické knihovny JU a patřil 30. výročí Rakouské knihovny včetně její prohlídky, poté si zájemci mohli prohlédnout výstavu o Bertě von Suttner, která byla první ženou - nositelkou Nobelovy ceny míru. Odpoledne pak v Aule Miroslava Papáčka pokračoval program autorským čtením z díla předního rakouského autora a překladatele z českého jazyka Michaela Stavariče. Všechny tyto akce krásně zarámovaly naše letošní fakultní výročí - 75 let výchovy a vzdělávání budoucích učitelů! Děkujeme všem za iniciativu a hlavně nadšení při pořádání takových akcí!